Anasayfa / Genel / Havsa Birlik Tunca’yı Geçemedi

Havsa Birlik Tunca’yı Geçemedi

2017 – 2018 Sezonuna şampiyonluk parolası ile başlayan Havsa Birlikspor Tuncaspor karşısında adeta şoka uğradı.

Bir çok tecrübeli oyuncuya sahip olan Havsa Birlikspor’un yeniden bir oluşuma giden ve kadrosunu baştan aşağı yenileyen, geçen sezonun şampiyonu Tuncaspor’a 3 -2 yenilmesi şaşkınlık ile karşılandı.

Havsa Birlik rakibi karşısında ilk yarıyı 2-1 önde bitirmişti.

Havsa Stadyumunda oynanan karşılaşma öncesinde Havsa Birlik sezon açılışı gerçekleştirdi.  Maçtan önce  futbolcular ve yöneticiler eşliğinde kurban kesildi.  Maç öncesinde takıma emekleri geçen şuan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı olan Hüsnü Yeşilyurt ‘a  teşekkür edilirken, 1.Amatör şampiyonluğunda emekleri olan eski başkan Cafer Gürsel’e forma hediye edildi.

Havsa Birlikspor ilk yarıya hızlı başlayan taraf oldu. Maçın 8’inci dakikasında Ergin ile 1 -0’ı yakalayan Havsa Birlikspor daha sonra Tuncaspor’dan  Onur ‘un golünü engel olamadı. Beraberlikten sonra gol bulmak için yüklenen Havsa, Emre Can Demir ile 2 – 1 yaptı. İlk yarıyı 2 -1 üstünlük ile tamamlayan  Havsa Birlikspor ikinci yarıda Tunca karşısındaki oyunu ile adeta şoka uğradı.

İkinci yarıda Onur ile beraberliği yakalayan Tunca umutları artınca oyunda baskısını kurmaya başladı. Havsa’da gol için bastırsa da  Tunca’dan Serkan’ın golüne engel olamadı ve maçta başka gol olmayınca maç Tuncaspor’un 3 -2 galibiyetiyle sona erdi.

(Mert Soylu-Spor Extra)

TUNCASPOR

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!