Anasayfa / Genel / Bu Aksaklıkları Kim Düzeltecek ??!!

Bu Aksaklıkları Kim Düzeltecek ??!!

Edirne amatör futbolunun nabzının attığı yer olan Saraçhane 1 ve 2 nolu sahalarında aksaklıklar bir türlü düzelmiyor.

Saraçhane 2 nolu sahada geçtiğimiz hafta 3 Süper Amatör Lig karşılaşması oynandı.  Cumartesi gün de  U16 Liginde 2 karşılaşma yapıldı.

2 nolu sahada geçtiğimiz sezonun son maçlarında skorboard’ta aksaklıklar yaşanmıştı. Skorboard’taki bu aksaklıkların devam ettiğini ve aradan aylar geçmesine rağmen yeni sezona da bozuk skorboardla girildiğini gördük.

Sadece dakika bölümü çalışıyor. Skor bölümü  ve takımların isimlerinin yazdığı bölümler işlevsiz.

Ayrıca oyuncu değişikliği ve maç uzatmalarının gösterildiği dijital tabela da muhtemelen bozuk olduğu için maçlarda oyuncu değişikliği saha komiseri ve 4.hakemin seslenmesiyle gerçekleştiriliyor.

Tabelanın şarjlı pillerinin bozulduğu ve bunun için işlevsiz olduğu söylentileri var.

2 nolu sahada bir diğer sorun da 1 nolu sahaya yakın olan kale direğinde. Bu kalenin set boyuna bakan bir direği tam 3 sezondur yamuk. Hemen hemen 10-15 derece içe eğimli. 3 sezondur bunun farkına varılmaması veya görmezden gelinmesi ilginç.

Bu aksaklıkları çözmek çok mu zor?

Saraçhane 2 nolu sahada geçen sezonun son resmi maçları 2 Nisan 2017 tarihinde oynanmıştı. Aradan geçen 7 ay gibi uzun bir sürede skorboard’ın tamir ettirilememesi futbolseverler ve takımlar arasında şaşkınlıkla karşılanıyor.

Kulüp yöneticileri, teknik adamlar, futbolcular, seyirciler ve hatta hakemler “Böyle bir şey nasıl olur. 7 ayda ufacık bir şeyin tamiri yaptırılamaz mı? Bu işin sorumlusu yok mu?” demekten kendilerini alamıyorlar.

Bu arada Yıldırım İbrahim Acar sahasındaki skorboard’ un da çalışmadığı  Yıldırım GB-18 Kasım arasındaki ilk hafta karşılaşmasında görüldü.

Yeni İmaret sahasında ise bırakın dijital skorboard’u herhangi bir skor tabelası bile yok.

Saraçhane 1.Nolu Saha FİFA belgesi bekliyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yönetiminde bulunan Saraçhane futbol sahalarında 1 nolu sahada sezon öncesi  yenileme çalışmaları başlamış ve 2017-2018 futbol sezonuna yetiştirilerek maçlara açılacağı söylenmişti.

Hava şartları nedeniyle sezona yetiştirilemeyen 1.nolu sahada şu anda çalışmalar hemen hemen bitmiş durumda. Yedek kulübeleri ve etrafındaki beton duvarlara koruyucu kaplama yapıldıktan sonra hiçbir eksik kalmayacak. Ama bunlar bir süredir yapılmıyor. Neden tamamlanamadığı hakkında bir çok rivayet ortalıkta dolaşıyor. Ama bunlar, gerekli açıklama yapılmadığı için rivayet olmaktan öteye gitmiyor. Ama gerçek olan sahanın henüz GHSİM tarafından resmen teslim alınmadığı.

Saha henüz tamamlanamamış ve teslim alınmamış olmasına rağmen takımların antrenman saatlerine açılmış fakat daha sonra 10 Ekim itibarıyla bu sahadaki antrenmanlar iptal edilmiş. Bu durum da burada antrenman saatleri olan takımlar arasında başta sorunlar yaşanmasına neden olmuş.

Sahanın maçlara ve antrenmanlara açılamamasının bir nedeninin de FİFA Uygunluk Belgesi’nin henüz gelmemiş olması dile getiriliyor. Konuyla ilgili heyet geçtiğimiz günlerde gelip inceleme yapmış ama henüz verilmesi gereken belge GHSİM’e ulaşmadığı için 1.nolu saha hizmete geçemiyormuş.

Belgenin gelmesiyle (kısa bir süre içinde belgenin gelmesi bekleniyor) 1 nolu saha hizmete açılacakmış.

 

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!