Anasayfa / Basketbol / Sokak Basketbol Turnuvasına İlgi Büyüktü

Sokak Basketbol Turnuvasına İlgi Büyüktü

Edirne Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen ‘Sokak Basketbol Turnuvası’ Vali Konağı’nın yanında bulunan ve Edirne Belediyesi tarafından tekrardan düzenlen basketbol sahasında düzendi. Turnuva öncesinde 17 yaş üstü basketbolseverler, kendi takımlarını kurarak Edirne Belediyesi’ne başvuruda bulundu. 32 takımla sınırlandırılan basketbol turnuvasında eşleşmeler kura çekimi ile gerçekleşti. Takımların kuralarını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Eşi Esra Gürkan, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır, Hakan İşcan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş  ve Edirnespor Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Üner çekti. Edirne Valisi Günay Özdemir de bir süre turnuvayı izledi.

Turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu turnuvanın fikir babası Belediye Meclis Üyemiz Edirnespor Yönetim Kurulu Başkanımız Savaş Üner, kendisine de çok teşekkür ediyorum. Biraz daha önce duyuru yapsaydık, sanırım katılan takım sayısı iki katını geçerdi. Bu sevindirici bir gelişme, özellikle gençlerimizin spora yönelmesi, uyuşturucu gibi kötü alışkanlarından korunması için çok önemli. Ve elbette Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği; ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözü ancak ve ancak sporla yaşama geçebiliyor. Bütün takımlarımıza başarılar diliyorum. Cumhuriyetimizin 94. Yılı kutlu olsun” dedi.

Turnuvada Meme Kanserine de dikkat çekildi. Başkan Gürkan ve beraberindekiler, sporcular ile birlikte ‘Meme Kanseri’ne Karışı Hep Birlikte Mücadele Edelim’ yazılı pankart açtı. Turnuvanın ilk atışını ise, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Takımı’nın oyuncuları Kazım Berat Gümüş ve Eren Beyaz ile birlikte yaptı. Turnuvanın başlangıç topu ise, yine meme kanserine dikkat çekmek için pembe renkli basketbol topu oldu.

Turnuva XXL – Splash, ile  Kenveyeno – Miki Filmciler takımlarının maçıyla başladı.  Turnuvada birinci olan takıma 2 bin TL, ikinci olan takıma bin TL ve üçüncü olan takıma 500 TL para ödülü verecek.

(Turnuva sonuçları ile ilgili haber yarın Spor Extra’da yayınlanacak)

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!