Anasayfa / Yazarlar / Filenin Sultanları

Filenin Sultanları

Edirne Belediyesi Edirnespor resmi facebook sayfasını takip ettiğimi söylemiştim.

Edirne Belediyesi Edirnespor  futbol takım, erkek basketbol ve bayan voleybol olmak üzere 3 ıranşta  faaliyet gösteriyor ve de bütün transferleri, açıklamaları, maç duyurularını, sonuçlarını buradan takip ediyorum

Ayrıca  Edirnespor kadın basketbol takımı var onu da kendi facebook sayfasından takip edip bilgi sahibi oluyorum.

Şimdi Edirnespor resmi facebook sayfasının EYLÜL ve EKİM aylarındaki voleybolla yapmış olduğu haberlere bir baktım.

6 Eylül’de maddi ve manevi destekleri çok olan belediye başkanımız sn. Recep Gürkan’ın filemizin sultanları ile bir resmi var.

13 Ekim’de Sevgi Evlerinden sporcu kardeşlerimizle ilgili bir haber var.

22 Ekim’de liglerin 2. haftasında alınan bir deplasman galibiyeti ile ilgili bir haber var,

Bir de 27 Ekim gece saat 24.00 sıraları bu hafta Ayvalık Gücü ile oynanacak olan bir maçın davetiyesi var.

Ben başka bir haber göremedim , ha yanılmış olabilir miyim,  tabiiki de olur. Ben hobi olsun diye az çok bazı spor dallarında açıklamalarda bulunuyorum. Haa, isteyen okur veya okumaz saygı duyarım.

Bilmeyen spor severler için bir açıklama yapayım

Bu sene  Bayanlar Voleybol 2.Lig 2.Grup, 7 İstanbul takımı, 3 Balıkesir takımı,1 Çanakkale bir de Edirne takımı olmak üzere 12 takımla oynanacak,

İlk maçımızı 15 Ekim’de  Edirne’de Balıkesir DSİ ile oynadık ve 3-0 yenildik. Ben bu maçla ilgili maç duyurusunu  pek az yerde  belki de bir yerde gördüm.

İkinci  maçımızı deplasmanda  Erdekspor ile oynadık ve 3-0 kazandık, ben bu maçın sonucunu Edirnespor resmi facebook sayfasında okudum,

Üçüncü  maçımızı da 29 Ekim’de Ayvalık Gücü ile oynayacağız. (Bu yazı maçtan bir gün önce yazıldı)

Ne yazık ki ben bu maçın duyurusunu resmi sayfada göremedim,  haberini  Spor Extra’dan gördüm ve paylaştım, daha sonra  diğer spor siteleri veya guruplarda paylaşmaya başladılar.

Gönlüm şunu isterdi, bu hafta Edirnede hiç maç yok, hiç olmazsa hafta başını bırakalım, hafta ortasında bu maça davet paylaşılamaz mıydı ….??? Belki çoluk çocuk ailece seyretmek isteyenlere daha erken duyurulurdu.

Haaa, belki Edirne’de voleybola ilgi az, ama şunu hiç unutmam  Edirnespor bayan basketbola ilk sene hiç ilgi yoktu. İkinci  sene de az da olsa bir ilgi oldu, daha sonra bir üst lige de çıkınca salonlar dolmaya başlamıştı….

Ben genellikle yazılarımı hep yapıcı niteliğinde yazarım. Hasbelkader Meriçspor’da,ve Edirnespor bayan takımında yöneticilik yaptım. Ara sıra soyun soyunma odalarına da inmişliğim ve takımla deplasmana gitmişliğim  var.

Yöneticiliğin ne kadar zor olduğunu da hasbelkader öğrendim. Onun için yöneticileri ve oyuncuları pek eleştirdiğimi de hatırlamıyorum.

Bu yazımdaki amacım ise, Edirne’de  futbol, basketbol ve voleybol maçlarının hafta başından ilan edilmesi. Paylaşımlar çok olur,  paylaşımlar da çok olunca spor severler daha çok görür ve hafta sonları ona göre durumlarını ayarlayabilip maçlara gelebilir.

Ama her zaman eleştirilere de açığım.

Sürçülisan ettiysem af ola,

Sağlıcakla kalın,

Amıca 65

Check Also

Nam-ı diğer İmparatoros

En son yazımızı Çanakkale Dardanel maçı öncesi yazmıştık. Her şey güllük gülistanlık iken Orhan Tetik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!