Anasayfa / Birinci Amatör Küme / Küçükpazar Destek Bulamamaktan Şikayetçi

Küçükpazar Destek Bulamamaktan Şikayetçi

Edirne 1.Amatör Küme kulüplerinden Küçükpazarspor başkanı Burhan Öncü yeni sezonun başlamasına saatler kala kulübü hakkında bilgiler vererek yaşadıkları zorlukları dile getirdi.

Burhan Öncü Küçükpazarspor’a çok az destek bulabildiklerini ifade ederek “Bu sezon en büyük hedefimiz ligi orta sıralarda bitirip düşmemektir. Şartlar uygun giderse ve bir üst lige çıkma fırsatı da yakalarsak neden çıkalım da demeyiz tabii.  Ama takımımızı durumu ve gücü belli. Takıma verilen destek çok sınırlı olduğu için gerekli transferleri de yapamıyoruz. Transfer olmayınca da ligde zor günler geçirmek kaçınılmaz oluyor. Küçük Pazar semtimizin takımı olarak çok az destek buluyoruz. Takıma semtten gerekli olan bir destek yok. Diğer semt takımlarına bakıldığında en az destek bulan kulübüz. Zor şartlar altında buralara tutunduk.  Bu kadar bütçe ile buralardaysak, bazı kulüplerin harcadığı bütçelere biz de sahip olabilsek biz şu anda 1.Amatör’de değil Süper Amatör Lig’de yer alırdık.

40-50 TL harcayan kulüpler var. Biz ise 10-15 bin TL ile sezon geçiriyoruz. Biz de topçulara yeterli parayı verebilsek  açık ara şampiyon oluruz. Ligin bitimine haftalar kala şampiyonluğumuzu ilan ederiz. Ama elde yok avuçta yok.  İşin içine bu paraları kimler sokuyor? Ama bazı kulüpler işin içine parayı sokunca eski günlerini arar oldular. Bazı semt takımlarına bakalım. Kaç tanesi kendi semtinden oyuncu oynatıyor. Bizim takımımızda geçen sezon bir tane üniversiteli vardı, o da mezun olup gitti. Takımımızda hep Edirne’de oynamış çocuklar yer alıyor.  Kirişhane’en, Saraçhane’den, kendi semtimizden olan çocuklar yer alıyor.

Eşit şartlarda mücadele etmiyoruz, ama biz yine de çıkıp oynayacağız ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Check Also

1.Amatör’de 2. Hafta Geride Kaldı

Edirne 1. Amatör Futbol Ligi 2’inci hafta maçları bugün A Grubu’nda 4, B Grubu’nda 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!