Anasayfa / Genel / EDİRNESPOR’DAN UPS’LE HAVALE VE MAÇTA GÖRDÜKLERİM

EDİRNESPOR’DAN UPS’LE HAVALE VE MAÇTA GÖRDÜKLERİM

Salona bazı nedenlerle geç girdim, maç başlamıştı. Her zaman ki yerim doluydu, ben de ters köşeye geçtim.

Edirnespor maça Arın,Erhan Yetim.Asım, Erhan Demirer ve Eren ilk beşiyle başladı. Salonda takribi 1500 seyirci vardı, zaten salon 1812 kişilik.

Aslında her bir takımın özel seyircisi ve maç taraftar gurubu var. Batı Kale her zamanki yerinde yerini almış, VİP tribününe baktım, başkanımız ve yönetimi tam takım yerlerini doldurmuş, atmosfer bir harika idi.

Takım bu sene ilk defa seyircisiyle buluşuyor, yeni gelen oyuncuların neler yapacağını merak ediyorlardı.

Her iki takım da maça tutuk başladı.

Başa baş geçen maçta ilk yarıyı UPS 1 sayı farla galip bitirdi. Devre arası gazeteci Kerim kardeşimi ve teknik ekipten Güven kardeşimi gördüm selamlaştık. Ve bu maç zor galiba deyince şunları söyledim her 2 kardeşime;  Heyecan yok ama son çeyreğin ortalarından sonra maçı 8 farkla alırız dedim ve gülüştük.  Ve de maç 8 fark galibiyetimizle bitti.

İkinci devre başlamadan evvel parkaya indim ve Mülkü hocanın yanına gittim, ve şöyle dedim;Aal yanaklarımdan bir makas ta sana şans getireyim, yoksa yenemeyeceksin…

3’üncü çeyrek başladığında Edirnespor yine bocalıyordu, bir ara UPS farkı 7 ye çıkardı, dakika 6.32 idi. Bu arada devreye BATI KALE GİRDİ ( İşte bu Batı Kale’yi bunun için seviyorum, takım mağlup  duruma düşse bile devamlı tezahürat yapıyorlar ve takımı ateşliyorlar ).

Bu arada da 22 numaralı oyuncumuz Melih Sevdik devreye girdi. 3 tane turnike ve 1 serbest atışla üst üste 7 sayı yakaladı ve de dakika 4.03’te de 1 tane üçlük atıp birden takıma 10 sayı kazandırdı, ve 3’üncü periyot 48-48 berabere bitti.

Son periyotta ise Edirnespor kendini bulmuş, seyirci salona hakim olmuş, 22 sayı atıp 14 sayı yiyince de maçı 8 farkla, 70-62 maçı almış oldular.

Son periyotta dakika 7.07 de hakem bir seyircimizi maçın gözlemcisine

gidip dışarı çıkarılmasını istedi. Bunun üzerine genel menajer olaya müdahil olup gidip o seyirciyle konuşarak ortalığı yatıştırdı.

Maçta 4 numaralı Arın Soğancıoğlu 31.47 dakika oynayıp 13 sayı attı 7 numara Abdullah Cem Koçal 23.22 dakika oynayıp 10 sayı attı, 11 numara Asım Özberkan 33.15 dakika oynayıp 12 sayı attı.

Bana göre bu gün maçın yıldızlarından 22 numara Melih Sevdik 23.15 dakika oynayıp 19 sayı attı.

Maçın bitiminde BATI KALE TARAFTAR GURUBU MÜLKÜ HOCAYA BAŞARILARINDAN DOLAYI BİR PLAKET HEDİYE ETTİ.

Edirnespor 18 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’ de oynanacak olan Manisa deplasmanına gidiyor. Manisa takımı da 2’de 2 yaptı,

28 KASIM  PAZAR GÜNÜ İSE  SAAT 17.00 DE MAMAK BELEDİYESİ EDİRNE’YE GELİYOR, KİMSELERE RANDEVU VERMEYELİM. SALONDA OLALIM.

Hayırlı haftalar bol kazançlı ve sağlıklı günler dilerim.

Amıca 65

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!