Anasayfa / Genel / Filiz Hakemlere Sordu; Kimlerden Korkuyorsunuz?

Filiz Hakemlere Sordu; Kimlerden Korkuyorsunuz?

Edirne 1. Amatör Küme 2017-2018 sezonunun ilk haftasında Kirişhanespor ile Tayakadınspor arasında oynanan maçı değerlendiren Kirişhanespor’un tecrübeli antrenörü Hüseyin Filiz hakemlere ateş püskürdü.

Öncelikle Kirişhanespor ile Tayakadınspor arasında oynanan maçı değerlendiren Antrenör Hüseyin Filiz, maça hızlı başladıklarını ve 20 dakikada 2 gol bulduklarını belirtti. Ancak hakemin kararlarının maçın önüne geçtiğini belirten Filiz, “Maçın 26. Dakikasında kaleci Murat’ın yaptığı müdahale sonunda Tayakadınspor penaltı kazandı. Penaltı kararı doğruydu fakat yeni kurala göre pozisyonda kaleciye kırmızı kart verilmesinde kural hatası var. Hakemler daha maçın 26. Dakikasında verilen karar ile tamamen maçın kaderini değişti. Dakika 90’da maç 2-2 iken yüzde yüz bir penaltımız verilmedi. Hakemler baskı altında kalarak kimlerden korkuyorlar anlamış değilim. İstediğimiz sadece herkese eşit davranılması ve gördüklerini korkmadan çalabilmesidir. Bu hakemlere şimdi soruyorum kimlerden korkuyorsunuz? ” dedi.

BU LİG BU HAKEMLERLE YÜRÜMEZ

Maç değerlendirmesinin ardından hakemlere sert eleştirilerde bulunan Filiz, sezonun daha ilk maçında kritik hatalar ile maçı katleden hakem triosunun gözlemciler tarafından kaç puan verileceğini merak ettiğini söyledi. Filiz, “Biz kulüpler hakemlerin hatalı kararları ile cezalandırılıyoruz. Peki hakemler nasıl cezalandırılıyor. Geçen sene verilen puanlar sanki hakemlere ödül gibiydi. Bu hakem triosuna bu sezon başka maç verilecek mi? 2-3 senedir hakemlerden çekiyoruz. Yetkililerle konuştuğumuz da bizlere kasıtlı bir şey yoktur diyorlar ama artık bu masallara karnımız tok. Bunun sebebi ya bu hakemler iyi eğitilmiyor ya da artık altında art niyet aramaya başladık. Artık bu lig bu hakemlerle yürümez. Allah bütün kulüplerin yardımcısı olsun. Bu hakemler yüzünden inşallah kulüpler arasında kötü olaylar yaşanmaz. Yaşanırsa eğer bunların tek sorumlusu başta İl Hakem komitesinde görev yapan efendiler ve sonra da yetersiz olup ta kendini hala Cüneyt Çakır, Özgür Yankaya gibi gören hakemlerindir” dedi.

Son olarak Filiz, “Edirne’mizde ki tüm vefakâr kulüp başkanlarının, idarecilerin, biz antrenörlerin ve sporcularımızın emeklerini, alın terini hiçe sayarak hala kendilerini düzeltmeyen hakemleri ve göre göre bunlara maç verenleri kendi vicdanıyla baş başa bırakıyorum” dedi.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!