Anasayfa / Diğer Spor Haberleri / Sahalar Karıştı Cezalar Yağdı

Sahalar Karıştı Cezalar Yağdı

(Fotoğraf temsilidir)

Edirne amatör futbol liglerinde şiddet ve küfür giderek yükseliyor. Bazı maçlarda çıkan olaylar hakem ve gözlemci raporlarına yansıyıp bazı takımlar ceza alırken bazılarının da hakem ve gözlemci raporlarına girmeyerek ceza verilmediğini görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Osmanlıspor-Havsa Birlik Süper Amatör Lig karşılaşmasının sonunda bazı taraftarların sahaya girerek Havsa Birlik oyuncularına kaba kuvvet göstermesi gizlemci raporuna yansıyınca Osmanlıspor’a 3 maç saha kapama cezası verildi.

Aşçıoğluspor-Tayakadınspor karşılaşmasında tribünlerden küfürler fazla olunca gözlemci raporuna göre Aşçıoğluspor’a da 1 maç saha kapatma cezası geldi.

Öte yandan Saraçhane 1 nolu sentetik çim sahada oynanan Saraçhanespor-Yeni İmaretspor karşılaşmasının sonunda Saraçhanesporlu bir oyuncunun  Yeni İmaret taraftarlarına edep yerini göstermesini bahane eden bir grup Yeni İmaretspor taraftarının her nasılsa sahaya girip daha oyuncular ve hakemler saha içindeyken oyuncuyu kovalaması raporlara yansımayınca hiçbir cezanın çıkmaması ceza alan takımların ve Saraçhanespor’un tepkisini çekti.

Gerek Osmanlıspor yöneticileri gerekse Saraçhanespor yönetimi bu olayın hakem ve gözlemci raporlarında yer almamasına tepki göstererek bunun çifte standart olduğu iddiasında bulundular.

Osmanlıspor yönetimi kendilerine verilen 3 maçlık saha kapatma cezasının adil olmadığını vurgulayarak Spor Extra’ya  yaptıkları açıklamada gerekli itirazları yapacaklarını belirttiler.

Osmanlıspor Başkanı Avukat Çağrı Muştu maç içinde hiçbir tatsız olayın yaşanmadığını, maç öncesinde de olumsuz hiçbir gelişmenin olmadığını belirterek “Maç sonunda oyuncularımı kutlamak için sahaya girdim ve takımla birlikte taraftarlarımıza doğru giderek galibiyetimizi kutladık. Bu sırada birkaç taraftarımız nasıl olduysa sahaya girip soyunma odalarının önünde Havsa Birlik’ten bazı oyunculara tasvip etmediğimiz şekilde kaba kuvvet göstermişler. Biz bu olayı zaten kulübümüzün sosyal medya hesabından yaptığımız açıklamayla tasvip etmediğimizi ve Havsa Birlik kulübünden özür dilediğimizi duyurmuştuk. Ne olursa olsun shaya taraftarların girmesini asla tasvip etmiyoruz. Ama verilen cezanın da adil olmayıp çok ağır olduğunu düşünüyoruz. Gerekli itirazları yapacağız. Ayrıca Saraçhanespor-Yeni İmaretspor maçının sonunda da benzer olaylar yaşanmasına rağmen bunun hakem ve gözlemci raporuna girmemesini ise şaşkınlıkla karşılıyoruz” dedi.

Osmanlıspor maç sonunda yaşanan olaylar nedeniyle maçın hemen ardın şu açıklamayı yapmıştı; “Edirne Süper Amatör Liginde 19 Kasım 2017 Pazar günü konuk ettiğimiz Havsa Birlik Spor maçında Kulübümüzün misafirperverliğine gölge düşüren spora, futbola, centilmenliğe ve Osmanlı Spor camiasına yakışmayan olaylar yaşanmıştır.

Sahadaki centilmen ve güzel mücadelenin üzerine birkaç kişinin yaptığı münferit bir olay nedeniyle çok üzüntülüyüz.

Osmanlı Spor Kulübü Yönetimi olarak önümüzde ki maçlarda, yeşil sahalara yakışmayan bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Havsa Birlik Spor Kulübüne Geçmiş Olsun dileklerimizi iletiyoruz. Futbol Dostluk, Futbol Kardeşlik Olmalıdır…OSMANLI SPOR YÖNETİM KURULU”

Havsa Birlikspor Kulübü de olaylar sonunda sosyal medya hesabından şu paylaşımı yapmıştı; “Süper Amatör Lig’te 19 Kasım 2017 Pazar günü Saat:14.00’da takımımızın Osmanlı Köyü Stadı’ nda Osmanlı Spor ile oynadığımız 6′ ncı hafta maçında maçın sonunda mağlup olmamıza rağmen Osmanlı Spor Kulübünün de galibiyetine gölge düşüren futbola, spora, centilmenliğe yakışmayan olaylar yaşandı.

Sosyal medyada maç öncesinde yaklaşık bir haftadır dostluk mesajlarının üzerine yapılan bu çirkin davranışlar özellikle futbolcularımıza karşı bu davranışları sergileyenleri Havsa Birlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak şiddetle kınıyoruz.

Havsa Birlik Spor Kulübü Yönetimi olarak önümüzdeki maçlarda futbola, spora yakışmayan bu davranışların tekrarlanmaması adına tüm takımları ve futbol severleri sağduyuya davet ediyoruz. Havsa Birlik Spor Kulübü olarak Futbolda ‘Şiddete Hayır’ diyoruz. HAVSA BİRLİK SPOR YÖNETİM KURULU”

Saraçhanespor kulübü yöneticileri ile yaptığımız görüşmede de Yeni İmaret maçının son düdüğü ile sahaya giren ve oyuncularını saha içinde kovalayan birkaç Yeni İmaret taraftarının gerçekleştirdiği olayın hakem raporunda yer almamasına tepkilerini dile getirdiler.

Saraçhanesporlu yetkililer “Demir ve üzerinde sürekli kilit bulunan sahaya giriş kapısından bu insanlar sahaya nasıl girebilmişlerdir. Sahaya girip oyuncumuzu saha içinde kovalayan fakat yakalayamayan, yakalayabilseler çok kötü şeylerin olacağı bu olay hakemlerin gözü önünde olmasına rağmen nasıl hakem raporunda yok sayılmıştır. Şaşırıyoruz. Futbol sahalarımızda son günlerde hiç iyi şeyler yaşanmıyor. Bunun nasıl önüne geçilecek” diyerek endişelerini paylaştılar.

Yeni İmaret tarafı da yaşanan olaylardan hoşnut değil. Onlar da sahaya taraftar girmesini onaylamıyor. Ama Saraçhanespor oyuncusunun da kendilerine terbiyesiz hareketler yapmasının büyük tahrik olduğunu söylüyorlar.

Kısacası futbol sahalarımızda iyi şeyler olmuyor ve herkes bu olumsuz gelişmelerin önüne nasıl geçilecek diye merak ediyor.

 

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!