Anasayfa / Yazarlar / Amıca’nın Gözünden Edirne Bld.Edirnespor-Mamak Belediye Maçı

Amıca’nın Gözünden Edirne Bld.Edirnespor-Mamak Belediye Maçı

Maça 5 dakika kala salona girdim, her zamanki yerime oturdum, şöyle bir baktım salon her zamanki gibi dolu. DÜĞÜN EVİ GİBİ, BATI KALE TARAFTARLARINCA  pankartlar asılmış atmosfer muhteşemdi.

Gözlerim ORTA SOL taraftar gurubuna takıldı.  Onlar da yerlerinde, ama gönül isterdi ki onlar da ufak dahi olsa bir pankartlarını açsalardı. Ama yine maça verdikleri desteklerinden dolayı bir spor sever olarak  teşekkür ederim.

Esasında bu sabah saat 11 sıraları  Mülkü hocamız bana hem geçmiş olsun hem de sabah kahvesine geldi, ayaklarına sağlık olsun.  Biraz anlattık maç hakkında. Mamak Belediyesi’nin  iyi bir takım olduğunu ve 1’inci Lige çıkmak için bir takım kurduklarını konuştuk, he zamanki gibi benden bir şans makası aldı.

 

Daha sonra kendimi iyi hissedince ben de maça gitmeye karar verdim.

Takımımız 15 gün evvel Edirne’de oynanan UPS maçında olduğu gibi yine tutuk başladı. 1 ve 2’inci periyotlar başa baş geçti ve devre 28-28 berabere bitti. Bir ara oyuncu koridoruna girdim, pansuman odasının önünde Eren Beyaz’la hoca bir şeyler konuşuyordu. Daha sonra salona girdim ve benche gittim, hocama yeniden bir şans makası vereyim dedim ve tekrar başarılar diledim.

3’üncü çeyrek  takım iyi başladı, bir ara sayı farkını 14 sayıya çıkardık,ama içimde bir sıkıntı oldu.

Tabelada süre 4.41 yazıyordu. Yine atışlarda başarılı olamayınca  fark 3’e indi ve  son periyota 51-48 önde başladık

Bir ara skorborda baktım, Mamak’ın 5 numarası ve12 numaralı Mirza 20 sayı atmış,bizim 5 numara 7 sayıda kalmıştı,Arın ve Berat 11 sayı, Erhan ise 10 sayı atmışlardı,

4’üncü ve son çeyrek başlamıştı ve son 6.43 te maç 57-57 berabere gidiyordu. Maç boyunca, bana göre sayı atmakta zorlanan Eren Beyaz ancak son 4.15’te devreye girdi. Ama bu aralar hakem triosu seyirciye ters gelen kararlar alınca seyirci devreye girdi, hatta Edirnespor menejeri  de hakem ve masa hakemine haklı olarak itirazlarda bulunuyordu.

Son 50 saniye durum 65-68 yenik durumda idik,

Son 24 saniye kala takımımız  bir turnike yiyince  Mamak farkı 5’e çıkardı ve solonda bir sessizlik oldu.

Son 16 saniye kala Edirne  2 sayılık atışla fark tekrar 3’e indirdi.

Top Mamak belediyesinde iken rakip takım faul yapınca son topu kullanma sırası bizde idi, top bizim 11 nolu oyuncumuz Asım’da iken arkadan yapılan faulle hakem  teknik faul çalmıştı ve saniyeler maçın bitmesine 9 saniye kaldığını  gösteriyordu, ve salon ayağa kalkmıştı, artık her şey bizim elimizde idi.

Asım  2 atıştan ilkini sayı yaptı ama 2’inciyi kaçırınca, fark 2 sayıya indi,ve topu Edirne yandan kullanacaktı, topu Asım aldı ve dışarıdan attığı bir 3’lükle Edirne 1 sayı öne geçmiş ve 3 saniye kalınca topu Mamak Belediyesi  sayıya çeviremeyince GİTTİ DEDİĞİMİZ MAÇI EDİRNESPOR ALMIŞ oldu,

Bana göre böyle bir maçı tv kanalları hariç, Edirne’de oynanan maçlarda böyle bir maç görmedim.

ÖZELLİKLE SEYİRCİYİ, takımımızı, teknik ekibi kutluyorum,

Haftaya takımımız İzmir deplasmanına gidecek, 9 Aralık’ta da 1 yenilgisi olan Finalspor Edirne’ye geliyor.

İlerdeki haftalar ne gösterecek bilinmez ama bu günkü maç bir harika idi.

Spor Extra olarak hepinize hayırlı , sağlıklı ve bol kazançlı haftalar diliyoruz.

Amıca 65

Check Also

Nam-ı diğer İmparatoros

En son yazımızı Çanakkale Dardanel maçı öncesi yazmıştık. Her şey güllük gülistanlık iken Orhan Tetik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!