Anasayfa / Birinci Amatör Küme / Kazanova 9 Kişi İle Kazandı

Kazanova 9 Kişi İle Kazandı

Edirne 1.Amatör B.Grubu 3.Hafta karşılaşması Yıldırım Kazanova ile Kırcasalihspor arasındaki maç Yıldırım İbrahim Acar Tesislerinde oynandı.

Kazanovaspor ilk haftayı Ayşekadınspor galibiyeti ile kaparken, ikinci hafta ise DSİ ile 1- 1 berabere kalırken bu hafta ise Kırcasalihspor’u 2 -1 yendi.

Kırcasalihspor ise lige şansız başladı. En azından Play – Off’u zorlamak isteyen Kırcasalihspor, ilk hafta bay olarak geçerken ikinci hafta ise saha zeminin su ile kaplı olması nedeni ile Lalapaşaspor maçı oynanamamıştı.

Bu hafta ise 9 kişi kalan rakibine 2 -1 boyun eğen Kırcasalihspor’da yönetimin galibiyet ile lige başlayamamasının üzgünlüğü ve moral bozukluğu bulunuyor. Ama Gökhan Gezici ve yönetiminin takıma güvendiği ve önümüzdeki günlerde yükselişe geçecekleri inancı hakim.

Kazanovaspor maça hızlı başlayan taraf oldu. Kazanova 1 -0 öne geçti. Daha sonra Kırcasalih 1 -1 eşitliği yakaladı. Ardından Kazanovaspor bir gol daha buldu ve  2 -1 öne geçti. Kazanova öne geçmenin avantajını korudu. İlk yarı 2 -1 Kazanova’nın üstünlüğü ile bitti.

İkinci yarıda Kazanova’da kırmızı kartlar çıktı. Kazanova maça son yarım saat 9 kişi ile devam etti. Ancak Kırcasalih bir türlü istediği golü bulamadı. Maç Kazanova’nın 2 -1 üstünlüğü ile sona erdi.

Kazanovaspor Başkanı Faruk Kosva maçtan sonra gazetemize yaptığı açıklamada; ”Kazanovaspor’u ileriye taşımak için çalışıyoruz. Ancak bir yerden sonra tıkanıyoruz. Biz Süper Amatör Ligi çok istiyoruz. Bu haftayı kayıpsız geçtik. İlerisi daha iyi olacaktır. Ancak isimleri Yıldırım Kazanovaspor ile anılmış eski yöneticileri yanımızda görmek istiyoruz. Bu galibiyet için futbolcularımızı ve hocamızı kutlarım” dedi.

Check Also

1.Amatör’de 2. Hafta Geride Kaldı

Edirne 1. Amatör Futbol Ligi 2’inci hafta maçları bugün A Grubu’nda 4, B Grubu’nda 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!