Anasayfa / Altyapılar / U16 ve U14’lerde Heyecanlı Hafta

U16 ve U14’lerde Heyecanlı Hafta

Oldukça bol gollü geçen Edirne alt yapı liglerinde U16 ve U14’ler normal sezon maçlarında  yavaş yavaş sona yaklaşılıyor. Takımlar gruplarında Edirne şampiyonluğa giden yolda çapraz eşleşmelere kalma için var güçleriyle mücadele ediyorlar.

U16 Lig A-Grubunda haftaya 12 puanla  lider olarak giren DSİ ve onu aynı puanla takip eden Edirnespor ve Saraçhane arasındaki mücadele  bu hafta sonu oynanacak maçlarla biraz daha netleşecek gibi duruyor.

Aynı puanda 2 takım DSİ ve Edirnespor arasında oynanacak olan maç üst sıralardaki şekillenmeyi daha belirgin bir hale getirebilir. Kazanan takım rakibine karşı avantaj elde edecek ve puan farkı kazanacak.

Aynı puandaki bir diğer takım olan Saraçhanespor’da Yeni İmaretspor ile oynayacağı maçtan 3 puanla ayrılmak ve üst sıra mücadelesinden kopmamak isteyecek.

B-Grubunda 9 puanla lider durumunda bulunan Keşanspor 1959 6 puanla hemen altında bulunan Anafartalaspor ile karşılaşacak. Keşanspor 1959 rakibini yenmesi durumunda puanını 12’ye çıkaracak ve grup liderliğini garantileyecek.

Programda olmasına rağmen, daha sonra hafta arasında verdiği dilekçe ile maça çıkmayacağını belirten Şubaşıspor Keşan İdman Yurdu maçı oynanmayacak ve 3-0 Keşan lehine tescil edilecek.

U14 Ligi  A-Grubunda Şükrüpaşa SK 16 puanla lider durumunda. Bu hafta oynayacağı Enderspor maça çıkmayacağını bildirmesi üzerine Şükrüpaşa haftayı maç yapmadan 3 puanla kapayacak ve puanını 19’a yükselterek grup liderliği için büyük bir avantaj elde edecek.

Play-offlara  kalmak için önem taşıyan maç 12 puana sahip iki takım arasında Fatih SK ve DSİ arasında oynanacak.

B-Grubunda 15 puanla Tunca lider olarak bulunurken onu 12 puanla Genç Aslanlar takip ediyor. Her iki takımın da bu hafta maçları yok. Grupta tek maç 6 puanlı Yıldırım GB ile 3 puanlı Mega Genç arasında.

C-Grubunda 9 puanla lider Uzunköprüspor. Onu 6 puanla İpsalaspor takip ediyor. Aşçıoğlu 3 puana sahip. 18 Kasım Kurtuluş -3 puanda. Bu grupta lider Uzunköprü, Aşçıoğluspor ile ikinci sıradaki İpsalaspor’da 18 Kasım Kurtuluş ile oynayacak.

D-Grubunda 9 puanla lider Keşan İdman Yurdu. İkinci sırada 6 puanlı Yeni Karpuzlu var. Keşanspor 1959 ve Enezspor ligden çekildi. Bu hafta tek maç Yeni Karpuzlu-Keşan İdman Yurdu arasında. Her iki takımda zaten play-off’u garantilemiş durumda.

2 Aralık Cumartesi günü oynanacak olan maçların programı şöyle;

U16 Ligi

A-Grubu

Saraçhane1  15.00

DSİ-Edirnespor

Yeni  İmaret  14.00

Yeni İmaretspor-Saraçhanespor

B-Grubu

Keşan Sentetik        13.00

Keşanspor 1959-Anafartalarspor

Keşan Sentetik        15.00

Keşan İdman Yurdu-Subaşıspor

U14 Ligi

A-Grubu

Saraçhane1  13.00

Fatih SK-DSİ

Saraçhane2  13.00

Şükrüpaşa SK-Enderspor

(Enderspor maça çıkmıyor)

B-Grubu

İbrahim Acar   13.00

Mega Genç-Yıldırım GB

C-Grubu

Uzunköprü  Sentetik 13.00

Aşçıoğluspor-Uzunköprüspor

Uzunköprü Sentetik  15.00

18 Kasım Kurtuluş-İpsalaspor

D-Grubu

Yeni Karpuzlu 14:00

Yeni Karpuzlu-Keşan İdman Yurdu

Check Also

Toprak Kuday U14 Trakya Karmasında

U14 Milli Takımı Trakya Karması’nı oluşturmak için yapılan seçmelerde Edirne DSİ Spor’dan Toprak Kuday 18 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!