Anasayfa / Birinci Amatör Küme / Futbol Sahaları Saatli Bomba Gibi (Videolu)

Futbol Sahaları Saatli Bomba Gibi (Videolu)

Edirne amatör futbol sezonunun başlamasıyla birlikte futbol sahalarında yaşanan şiddet eğilimli istenmeyen olaylar her geçen gün artarak devam ediyor.

Çarşıspor-Havsa Birlik maçı oynanırken saha dışında taraftarlar arasında yaşanan kavganın ardından Osmanlıspor-Havsa Birlik maçının bitiminden sonra bazı taraftarlarının sahaya girmesi ve Osmanlıspor’un 3 maç saha kapatma cezası ile sonuçlanan olayın, Saraçhanespor-Yeni İmaret karşılaşmasının sona ermesiyle birlikte dışarıdan saha içine girilip  oyuncu kovalanmasıyla devam eden olayların ardından hafta sonunda oynanan Tayakadınspor-Küçükpazarspor maçının son dakikalarında futbolcular ve yöneticiler arasında yaşanan ve polis raporlarına ‘Kasten Yaralama’ olarak giren olay spor sahalarındaki durumun vehametini ortaya koyuyor.

Saha bir anda karıştı herkes bir birine girdi

3 Aralık Pazar günü Saraçhane 2 nolu sahada Tayakadınspor ile Küçükpazarspor arasında oynanan 1.Amatör Küme A-Grubu maçının son dakikalarında saha bir anda karşıtı. Maçın 83’üncü dakikası 3-0 Tayakadınspor’un üstünlüğünde oynanırken, 80 ve 82’inci dakikalarda  Tayakadınspor teknik heyeti tarafından oyundan alınan 7 ve 8 numaralı oyuncular soyunma odasına gitmek için Küçükpazar yedek kulübesinin önünden geçerken bir anda ortalık karıştı. Maçı seyredenler, oyuna devam eden futbolcular, hakemler hiç kimse ne olduğunu anlamadan Küçükpazar yedek kulübesinin önü bir anda ana baba gününe döndü. 2 nolu sahanın içinde başlayan olay daha sonra 1 nolu sahanın yanında bulunan koridorda devam etti.

Sahada görevli emniyet güçlerinin de müdahale ettiği ve Selimiye Polis Merkezi’nde sonuçlanan olayın daha sonra ne olduğu anlaşıldı.

Emniyet asayiş bültenine ‘Kasten Yaralama’ olarak  geçen olay polis.kayıtlarında şöyle anlatıldı; “Olay Özeti  : Müşteki/şüpheli, Küçük Pazar Spor Kulübü yöneticisi olduğu, Saraçhane 2. Stadında oynanan Küçük Pazar Spor Kulübü ile Taya Kadın Spor Kulübünün maçında karşı takımın oyuncusu olan müşteki/şüpheli M.K.,’ın takım hocasıyla tartıştığı, ardından kendisine yumruk vurmak suretiyle darp ettiği, şikâyetçi olduğunu beyan etmiştir. Müşteki/şüpheli M.K., Taya Kadın Kulübü futbolcusu olduğu, soyunma odasında giderken Küçük Pazar Spor Kulübü yöneticilerinden R.Ç.,’ “senin ananı, avradını si…rim” diye küfür ettiği, ortalığın karıştığı, kendisine vurmadığı, şikâyetçi olduğunu beyan etmiştir”

Tüm sporseverleri endişeye sevk eden ve giderek gelişmesinden korkulan şiddet eğilimli bu son olayın ardından taraflar da sonu karakolda biten bu olayı Spor Extra’ya anlattılar. Tarafsız yayın politikamız gereğince olayların nasıl başladığı konusunda taraflara sorduğumuz soruya Küçükpazarspor ve Tayakadınspor yöneticileri şu yanıtları verdiler.

Olayların içinde kalan ve birebir yaşayan Küçükpazarspor teknik direktörü Celil Güneş bu vahim olayın Tayakadınsporlu 8 numaralı oyuncunun maç esnasında kendisine küfür etmesi sonucu yaşandığını belirterek “Tayakadınspor kenar yönetimi arka arkaya bir dakika arayla 7 ve 8 numaralı oyuncularını oyundan aldı. Bu oyuncularda oyundan çıkıp soyunma odasına gitmek için Küçükpazarspor yedek kulübesi önünden geçerken ben  8 numaralı oyuncuya ‘Neden küfür ettin” dedim. Kolumu çekti. Ben devamla 3-0 öndesiniz, yaptığın çok ayıp derken bana ağza alınmayacak küfürler, laflar etmeye başladı. 7 numaralı oyuncu da bana elindeki su şişesini attı. Araya yöneticimiz Recai abi girdi olayı yatıştırmak için. Bu arada sahada görevli polis memuru beni tutarak oradan uzaklaştırdı. Bu esnada her iki oyuncu da Recai abiyi yere yatırıp vurmaya başladılar. Benim amacım, bir teknik adam olarak  bu oyuncuya yaptığının çok yanlış olduğunu söylemek ve sporun dostluk, kardeşlik olduğunu anlatmaktı. Ama daha benim sözlerim bitmeden bana tehdit ve küfür etmeye başladılar. Bunlar gelişince bizim yedek kulübemizdeki oyuncularımız da yerlerinden kalkarak olayı ayırmaya çalıştılar.

Bu olaydan sonra takımı sahadan çekebilirdim. Ama daha fazla kargaşa olmaması adına bunu yapmadım.

Olaylardan sonra Recai abi şikayetçi oldu ve karakola gidildi. Ardından yöneticimiz Recai abi darp yüzünden  1 haftalık rapor aldı. Şimdi biz de bu olayın gerek cezai gerekse hakem raporuna göre idari anlamda nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyoruz. Umarız bundan sonra spor sahalarında böyle üzücü ve asla olmaması gereken olayları yaşamayız” derken Tayakadınspor tarafı da olayların tamamen Küçükpazarspor tarafından çıkarıldığını iddia ederek “Maçın 80 ve 82’inci dakikalarında iki oyuncu değişikliği yaptık.  M.K ve F.E oyundan çıtı. Soyunma odasına gitmek için Küçükpazar yedek kulübesinin önünden geçer lerken  Küçükpazarspor teknik direktörü bu oyuncularımıza  küfür ederek su şişesi fırlatmış. MK bunlara aldırmadan yoluna devam ederken F.E dayanamayıp karşılık vermiş, niye küfür ediyorsun demiş. Sonra Küçükpazarspor yedek kulübesinin hepsi bizim futbolcularımızın üstüne yürümüş ve itiş kakış anında bu iki futbolcumuza saldırmışlardır. F.E karşılık verirken M.K ayırmaya çalışmıştır. Olay tamamen bundan ibarettir. Futbolcularımıza yapılan bu çirkin saldırı ve hareketleri kınıyoruz. Ayrıca Küçükpazarspor yönetimindeki bir kişinin ufak yaralanması olmuş. Bu da tamamen oradaki itiş kakıştan dolayı olmuş. Bizim futbolcularımızla bir alakası yoktur.” açıklamasında bulundular.

Yaşanan bu tatsız olayın önlenmesi ve daha da büyümemesi için bazı Tayakadınsporlu oyuncu ve yöneticilerin ve Küçükpazarlı oyuncuların araya girip yoğun çaba sarf ettikleri de gözden kaçmadı.

Not: Saraçhane 1 ve 2 nolu sahada aynı anda 2 maç oynanıyordu.  Maçları takip eden arkadaşımız 2 nolu sahada olayların yaşandığı anda 1 nolu sahadaki maçı takip ettiği için elimizde olayların çıkış anı ile ilgili fazla bir görüntü ve bilgi yok. 2 nolu sahada başlayıp sonra 1 nolu sahanın yanında bulunan koridorda da devam eden olaydan sadece  kısa bir video görüntüsü bulunuyor.

 

 

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!