Anasayfa / Genel / Pakarda İcra Olayının Şık Olmadığını Söyledi

Pakarda İcra Olayının Şık Olmadığını Söyledi

Aralarında Edirnespor kalecisi İbrahim Aydinç ve defans oyuncusu Feyzullah Saray’ında bulunduğu 10 futbolcuya Zeytinburnu 1957 Başkanı Kenan Aydın tarafından icra davası açılması haberleri üzerine, Edirnespor sportif direktörü Cesur Pakarda’da Spor Extra’ya bir açıklama yaparak bunun çok üzücü bir olay olduğunu söyledi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Levent Takan’a konuşan Pakarda, bu durumum amatör futbolun kanayan bir yarasını olduğunu belirterek “Artık bu durumu da göz önüne alarak Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Komitesi bir şeyler yapmak ve buna bir çözüm bulmak zorunda” dedi.

Cesur Pakarda konuyla ilgili açıklamasında “Amatör futbolda maalesef bu bir gerçek. Oyuncuyla sözleşme yapıyoruz. Ama sözleşmenin federasyon nezdinde bir bağlayıcılığı yok. Amatör olarak gözüküyoruz. Ama Bölgesel Amatör Lig 3.Ligden daha profesyonel. Transfer ücretleri şöyle böyle değil. Transfer atiğimiz bir oyuncuyla sözleşme yapıyoruz ama peşinatı verirken de kulübü garantiye almak için peşinat kadar oyuncuya bir senet imzalatıyoruz.  Geçen yıl sezon başında yönetimdeyken bir uygulama başlattım. Oyuncuya imzalattığımız senette oyuncunun aldığı peşinat kadar tutar yazıyor ve hangi sezon için olduğu belirtiliyor. Ve oyuncu bunu görerek imzalıyor. Biz Edirnespor’da böyle yapıyoruz ve doğrusu da bu. Senet imzalatmamızın en önemli sebebi oyuncu sezon içinde başka bir takıma giderse, ki bunun önünde bir engel yok statüden dolayı. O zaman oyuncuya verdiğimiz peşinattan alması gerekenin dışında aldığı parayı kulübe geri vermesi için. Başka bir garantimiz yok. Ama biz Edirnespor olarak geçen sezondan beri bunu açık ve adil bir şekilde yapıyoruz. Ne biz mağdur olalım ne de oyuncu mağdur olsun.

Ama bugün öğrendiğimiz bu icra olayı karşısında ben de şok oldum. Zaytinburnu 1957  başkanı  İbrahim ve Feyzullah’ın da içinde bulunduğu bu oyuncuların 2017-2018 sezonu için kendileriyle sözleşme yaptıklarını ve bunun da geçen sezon bitmeden gerçekleştiğini söylemiş. Bu bana biraz şaşırtıcı geldi. Çünkü Bölgesel Amatör Lig’de biz dahil hiçbir kulüp oyuncuyla 2 sezon için anlaşma yapmaz. Biz İbrahim ve Feyzullah’ı transfer ederken bu konuda bize kimse bir şey söylemedi. Hiçbir sorun da çıkmadı. Ama tabii artık olay yargıya intikal etmiş. Yargı kararını verecek. Fakat bu amatör futbol camiası için iyi bir şey değil. Sanıyorum ilk kez böyle bir şey yaşanıyor. Federasyonun artık amatör futbolun kanayan bu yarasına el atıp mutlaka bir çözüm üretmesi gerekiyor. Hem kulüpler hem de futbolcular açısından daha hukuki olacak bir şeylerin yapılması lazım “dedi.
Cesur Pakarda, Edirnespor olarak bu konularda titiz davrandıklarını ve oyuncularla yapılan her transfer anlaşmasının şeffaf olmasına özen gösterdiklerini ve böyle yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!