Anasayfa / Altyapılar / Fenerbahçe Futbol Okulu Çalışmalarını Hızlandırıyor

Fenerbahçe Futbol Okulu Çalışmalarını Hızlandırıyor

Yaz başlarından beri Edirne’de çalışmalarını sürdüren Edirne Fenerbahçe Futbol Okulu, geçtiğimiz günlerde Edirne Fenerbahçe Evi’nin temellerini atmak üzere Edirne’ye gelen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile görüştükten sonra çalışmalarını daha da etkinleştirme kararı aldı.

Edirne Fenerbahçe Futbol Okulu antrenörlerinden Günay Esentürk hem Edirne Fenerbahçe Futbol Okulu çalışmaları hem de Azis Yıldırım’ın Edirne ziyareti ile ilgili Spor Extra’ya açıklamalarda bulundu.

Esentürk çalışmaları hakkında şunları söyledi;

“Yaklışık 5.5 aydır devam eden bir çalışmamız var. Yaz ayında biraz daha yoğun bir öğrenci sayımız vardı. Kış olduğu için bu sayı biraz düştü. Şu an kayıtlı oyuncu sayımız 60. Fakat  çalışmalarımıza aktif olarak katılan 45 öğrenci bulunuyor. Çalışmalarımız henüz yeni olduğumuz için bu sayıların normal olduğunu düşünüyorum. Zamanla bu sayı artacaktır. Bizim en büyük avantajımız  Edirne Fenerbahçe Futbol Okulu’nda 4 hoca ile beraber çalışmamız. Antrenmanlara Tuncay, Emre , Doğan hoca beraber bir de ben çıkıyorum. Bir de  idari sorumlumuz bulunuyor. Ekibimiz 5  kişiden oluşuyor. İşimizi profesyonel şekilde yapmaya çalışıyoruz.  Antrenman programları Fenerbahçe Futbol Okulu Genel Koordinatörlüğü’nden geliyor. Gelen programlar dahilinde çalışıyoruz. Veliler de, çocuklar da bu programlardan ve antrenmanlardan çok memnun.

Çocuklarda yavaş yavaş aşamalar kaydetmeye başladık. Bir kaç tane yetenekli oyuncumuz var. Mayıs ayı gibi bir  bazılarını   Fenerbahçe alt yapısına kazandırabiliriz. Bunun  için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bunları inşallah alt yapıya kazandıracağız.

“Amacımız sadece futbolcu yetiştirmek değil”

Bizim amacımız çalışmalarımızla futbolculuğun yanında  iyi insan yetiştirebilmek. amacındayız. Amacımız sadece sporcu yetiştirmek değil, iyi bir birey de yetiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yani amacımız öncelikle  iyi bir birey yetiştirmek. Sonra zaten onlar iyi birer futbolcu olabileceklerdir.

Ayrıca 29 Ocak’ta Antalya Kemer’de, Fenerbahçe’nin düzenlemiş olduğu Antalya kampına katılacağız” dedi.

Günay Esentürk, Aziz Yıldırım’ın Edirne’ye gelişi, kendisiyle yaptıkları görüşme ve Fenerbahçe Edirne Evi projesiyle ilgili de bilgiler vererek

“Aziz Yıldırım’ın Edirne’ye gelişi, Fenerbahçe Evi’nin projesi yapılması Fenerbahçe için, özellikle  Edirne için güzel bir olay.  Aziz Yıldırırm’da bu sahaya  gelip bizleri ve sahamızı görüp burada veteranlar ile maç yapılması bizim için de onore edici bir durumdur. Ben kendisi ile tanıştım. Kendisine yaptığımız projeleri sunduk. Aziz başkan da bize ne yapmamız gerektiğini anlattıı. Hem oyuncularımız adına hem bizim için pozitif  bir olay oldu. Velilerimiz de bu durumu çok hoş karşıladı. Aziz Yıldırım’ın bizler ile olması ve konuşması bizim için çok onore edici bir durumdur.

Fenerbahçe Evi’ne gelince, bu konu hakkında  benim pek fazla konuşma yetkim yok, Ancak proje üzerinden gidersek oranın Mayıs’ta açılması planlanıyor. Orada bir  futbol sahası ve bir  futbol okulu olacak. Edirne Fenerbahçe Futbol Okulu olarak biz de olabiliriz. Veya farklı projeler içersine girebilirler. Bu konuyu Aziz Yıldırım ile Edirne’ye gelen  Genel Koordinatör Yardımcısı Göksu Arı ile de konuştuk. Kendisiyle  küçük bir toplantı yaptık. Bunun için Şubat ayında bir toplantı daha organize edip konu hakkında beraber karar vereceğiz. Oraya mı geçeceğiz, yoksa  şu an bulunduğumuz konumda devam edeceğiz  o zaman belli olacak. Sonuçta burada var olan Edirne Fenerbahçe Futbol  Okulu var. Bizim de zarar görmememiz düşünülerek ya da en az zararla çıkmamız göz önüne alınarak o şekilde çalışmaya girilecektir. Ama şu an net bir şey söylemem yanlış olur.Proje Fenerbahçe odaklı olduğu için benim söylemem yanlış olur” dedi.

 

Check Also

U13 ve U19’da 8.Hafta Maçları

Edirne U15 ve U19 Futbol Liglerine 15 Şubat Cumartesi günü oynanacak maçlarla devam edilecek. Maç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!