Anasayfa / Yazarlar / GÖRDÜKLERİM, DUYDUKLARIM

GÖRDÜKLERİM, DUYDUKLARIM

 

Özel nedenlerim dolayısıyla salona ancak devre arasında gelebildim. Zaten ara olmuş seyirci dışarıda idi. Tam karşıda Levent Takan duruyordu onun yanına gittim, selamlaştık maçın neticesini sorayım derken, salondan bir seyirci bağırarak dışarı çıktı ve söyleniyordu, aynen şu kelimelerle “Nasıl takım bu, şut atmasını bilmiyorlar, Edirne’ye yakışmıyor.  Ben bu maçı seyretmeyeceğim, zaten geldiğim kabahat “diye söylene söylene salonu tek edip gitti.

Başladım kendi kendime gülmeye.

Sanki takım NBA’da oynuyor, sanki her şey bitmiş, sanki her şeyi o biliyor,

ABE SUSAK AĞIZLI

Şimdi ben de sana şunu söyleyeyim o zaman,

Sen bu takıma ne destek verdin,

sen maça bedava giriyorsun,

sen istediğin zaman maça geliyor ve istediğin yere oturuyorsun,

sen maçta istediğin gibi küfür dahil söyleniyorsun,

eeeee bi de takım senin keyfine göre mi oynayacak.  Vay vay vay be koçum, eeeee sen gittin takım yenildi mi ? Hayır seyirci destek verdi ve galip geldi, demek uğursuzluk sendeymiş 🙂  , gelme susak ağızlı gelme.

Bu vatandaşı gülerek seyrettikten sonra salona girdim, baktım takım 7 sayı geride, basketbolda 7 sayı nedir ki daha koskoca 2’inci yarı var.

Yerime oturdum salona baktım, BATI KALE GURUBU yine salonu düğün evi gibi süslemiş, atmosfer muhteşem.

Takımlar sahaya çıkmaya başladı, teknik ekipten Güven’i gördüm, Amıca nerdesin beyaa dedi, ben de işim vardı şimdi geldim. Merak etme maçı alırız dedim. Derken  hoca salona girdi, parkeye indim yanına gideyim bir şans yanağı vereyim dedim

Ve yanına giderken genel menajeri gördüm, “Abe neredesin sen gel şans yanağını ver” dedi. Demek oda alışmış artık. Neyse hocamın yanına gittim ve şans yanağı verip her zamanki “VİP” yerime oturdum, buradan salona tam hakim oluyorum.

2’inci yarı gözlerim dün yazdığım 3 oyuncu da idi. İlk yarı baktım skorborda sayı atamamışlar hayret dedim. Kendi kendimi her halde mülkü hocam yazımı okumuş ona göre önlemlerini almış  🙂 🙂 🙂 ( şaka tabii) benim haddime mi bu.

Takım  maçta üçüncü ve son periyotta kafa kafaya  gidiyor, dedim kendi kendime yine son 1-2 dakika kala maç başa baş gidecek.

Aslında maçın kopma anı bana göre son 4’üncü dakika idi, pota altı mücadelesinde top bizden çıktı, ama hakem topu bize verdi BU ARADA HEPİMİZ BİR BİRİMİZE BAKTIK ÇÜNKÜ TAM ÖNÜMÜZDE OLDU.

AMA O BİZDEN ÇIKAN TOPU BİZ BİR 3’LÜKLE ATINCA takım berabere iken 3 sayı öne geçtik.

Bu sefer hakem bizdendi galiba ( şaka tabi ), 15 gün evvel oynanan Mamak maçında bile son 6.3  saniyede lehimize teknik faul alınca maçı aldık,  Müsabaka bu,

Yenelim de ister 1, ister 3 fark olsun, hanemize 2 puan yazılsın.

Şunu  söyleyeyim TBL2  de oynayan takımlarda bu kadar seyirci gelmediğine gayet eminim, zaten rakip takımın hocası da beyan etmiş SEYİRCİ MUTEŞEM ÖZELLİKLE DE HİÇ KÜFÜR YOKTU.

İşte bu laf Edirne seyircisi olarak çok şey ifade etmektedir.

Maç bitimi Edirne taraftarı ve özellikle Batı Kale gurubu eski kaptanımız İsmail’e sevgi gösterisinde bulundu. İşte sporun güzelliği de bu, zira geçen sene TB2L’ye çıkmamızda çok emeği olmuştu kaptan İsmail Esmeray ‘ın.

Bu maç bizim için çok önemli idi, kazasız belasız bunu da atlattık. Hocamızı ,teknik ekibi seyircilerimizi bir kere daha kutluyorum.

Haftaya maç İstanbul’da TED ile oynanacak. 15 gün sonra da Boluspor Edirne’ye geliyor.

Yazımı okuyan okumayan herkeslere hayırlı, sağlıklı ve bol kazançlı haftalar dilerim.

Amıca 65

Check Also

Nam-ı diğer İmparatoros

En son yazımızı Çanakkale Dardanel maçı öncesi yazmıştık. Her şey güllük gülistanlık iken Orhan Tetik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!