Anasayfa / Basketbol / Edirnespor Basketbol Kulübü’ne 1.500 TL Para Cezası

Edirnespor Basketbol Kulübü’ne 1.500 TL Para Cezası

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi kulüplerinden Edirnespor Basketbol Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 1.500 TL para cezasına çarptırıldı.

Ceza, 2 Aralık 2017 tarihinde Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan Edirne Bld. Edirnespor-Bursa BŞB karşılaşmasında 24 saniye panosunun birkaç kez arıza yapması ve bunun sonucunda maçın çeşitli kereler durmak zorunda kalması nedeniyle verildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu 7 Aralık 2017 günlü toplantısında alınan kararda cezanın gerekçesi şöyle açıklandı;

“13 –  E.2017/ 417
Edirne Belediyesi Edirne Spor Kulübü’nün,
 02.12.2017 tarihinde Edirne’de oynanan Edirne Belediyesi Edirne Spor Kulübü – Bursa Bşb. BUDO TKBL müsabakasında; salon teknik teçhizatının arızalanması ve bu arızanın müsabakanın duraksamasına neden olduğu dikkate alınarak Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı’nın 70.1. maddesi ile Salon Standartları ve Güvenlik Talimatı’nın 20, 21 ve 22. maddelerine aykırılık sebebiyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. maddesi gereğince 1.500,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile; (K.2017/416)”

Edirnespor Basketbol Kulübü’ne verilen bu ceza ilginç olarak nitelenip, salonun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olması nedeniyle sorumluluğun bu kurumda olduğu gerekçesiyle verilen cezanın haksız olduğu yorumlarına neden olsa da yönetmelik gereği maçların oynanacağı salonlar kulüplerin sorumluluğu altında bulunuyor.

Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı’nın 70.1. maddesi gereğince  verildiği açıklanan cezaya neden olan madde aynen şöyle;

“70. 1 . Ev sahibi kulüpler, sezon boyunca müsabakalarını oynamak üzere bildirdikleri salonda Ligin oynanmasıyla  ilgili tüm müsabakalar ve ilgili antrenmanlarda basketbolcu, seyirci ve basın girişleri ile mekanik, elektrik ve elektronik aksam, aydınlatma, seyir ve spor alanlarının kalitesi, tüm tribün ve oturma alanları, akreditasyon kontrolleri, seyirci servis üniteleri, bu ve diğer TBF Talimatları hükümleri vb. konularla alakalı olarak her birinden tam sorumludurlar. Bu sebeple takımları Ligde mücadele eden kulüpler sezon öncesinde müsabakalarını oynayacakları salon yönetimleriyle TBF Talimatlarında yer alan koşullan yerine getirecek şekilde anlaşma sağlamak ve uygulama yapmak zorundadırlar. İlgili kulüpler salonla ilgili hata ve eksiklerin giderilmesi konusunda Ligler Direktörlüğüne karşı sorumludurlar.”

1 oyuncu geldi 2 oyuncu gitti

Öte yandan Edirne Belediyesi Edirnespor kadın basketbol takımı hafta içinde yaptığı Betül Kalfalı transferi ile birlikte 2 oyuncusu ile de yollarını ayırdı.

Sezon başından beri Edirne Belediyesi Edirnespor kadrosunda olan Ezgi Ekenoğlu ve İrem Naz Öcal ile yolarını ayırdıkları kulübün sosyal medya hesabından şöyle duyuruldu “Ezgi Ekenoğlu ve İrem Naz Öcal’a 2017-18 TKBL sezonunda takımıza vermiş oldukları katkılar için teşekkür eder, basketbol hayatlarında başarılar dileriz.”

Check Also

Kabus Devam Ediyor

Türkiye Basketbol Liginde 16 maç sonunda sadece 2 galibiyet alabilen ve dibe demir atan Edirnespor’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!