Anasayfa / Genel / Karlıova İsyan Ederken, Havsa Birlik Maç Stresi Diyor

Karlıova İsyan Ederken, Havsa Birlik Maç Stresi Diyor

Süper Amatör Lig 9.Haftasında Havsa İlçe Stadında ligin şampiyonluk adayları arasında yer alan takımı Havsa Birlik ile  ilk galibiyetini ve ilk 3 puanını ancak 8.haftada alan Karaağaç Karlıovaspor arasındaki maç 2-2 sonuçlanmıştı. Çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgilere maçın 85’inci dakikasında Karlıovaspor 2-1 önde iken sahada bazı olaylar çıkıyor. 10-15 kadar seyircinin sahaya girdiği iddiası var. Karlıovaspor kulübü bir oyuncusunun dövüldüğünü iddia ediyor. İki takım oyuncularının bir birlerine girdiği söyleniyor. Seyircilerin oyunculara fiziki müdahalede bulundukları öne sürülüyor. Karlıovaspor teknik sorumlusu Adnan Yıldız maçın hakemi tarafından oyundan atılıyor. Ayrıca yedek kulübesinden bir Karaağaç Karlıovalı bir de Havsa Birlikli oyuncu oyundan ihraç ediliyor.

88’inci dakikada Karlıovalı bir oyuncu daha çift sarıdan oyun dışı edilince Karlıovaspor 10 kişi kalıyor. Maçın sonuna 7 dakika ilave ediliyor. Karlıovaspor teknik sorumlusu 7 dakikanın 11 dakikaya çıktığı iddiasında bulunuyor ve Karlıovaspor uzatma dakikalarında 1 gol yiyince maç 2-2 beraberlikle sona eriyor.

Gelişen tüm bu olaylar üzerine Spor Extra tarafsız ve doğru haber ilkesi gereğince taraflara olaylarla ilgili görüşlerini sordu.

Karlıovaspor teknik sorumlusu Adnan Yıldız ve Havsa Birlik yönetim kurulu yaşananlar ile ilgili görüşlerini açıkladılar.

Adnan Yıldız’ın açıklamasında ismi geçen ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Aykız’a da kendisi ile ilgili iddialar bulunduğunu ve ne düşündüğünü sorduk. Ama Tarık Aykız konuyla ilgili konuşmak istemediğini, sadece hakkındaki iddiaları ciddiye almadığını söyledi.

Karaağaç Karlıovaspor Teknik Sorumlusu Adnan Yıldız’in görüşleri şöyle;

“Dakika 85. 2-1 öndeyiz. 10-15  kadar Havsa Birlik seyircisi sahaya giriyor. Maç duruyor. Rakip yedek kulübesinden oyuncular gelip oyuncumuzu dövüyor. Ortalık karışıyor. Bizim kulübeden bir oyuncu hakem tarafından oyundan atılıyor. Rakip kulübeden de oyuncu atıldı.

Hiç anlamadığım biçimde ben de hakem tarafından oyundan atıldım. Atılmamı gerektirecek ne oldu? Güya seyirci benim yüzümden sahaya girmiş. Hareketlerim seyirciyi tahrik etmiş. Şayet benim hareketlerim seyirciyi tahrik etmişse maçın hakemi neden 85 dakika boyunca beni oyunda tuttu? Yok böyle bir şey. Atılmam tamamen yanlış bir karardır. 2-1 öndeyim ve oyunun tun kontrolu bizim elimizde. Bu olaylar olmaza oyuncum atılmasa, 10 kişi kalmasak rakibin kalemizde gol bulması mümkün değildi. 88’de stoperim çift sarıdan oyundan atıldı. 10 kişi kaldık.

2-1 öndeyken sahaya giren seyircilerin çıkardığı olayla nedeniyle maç duraksayınca maçın hakem oyunun sonuna 7 dakika ilave etti. Normal, oyun durmuştu. Ama tam 11 dakika uzatma oynattı. Uzatma dakikalarında rakip gol attı. Yazıktır. Ligde 7 hafta boyunca maç kazanamadık. Hiç kimseye, ne hakeme, ne rakip takıma, ne rakip oyuncuya, ne rakip takım yöneticisi, antrenörü, hiç kimseye ağzımı açıp tek laf etmedim. Ağzımdan hiçbir şey çıkmadı. Ağzımdan bir şey çıktığını ispat etsinler antrenörlüğü bırakırım. Ama artık yeter be kardeşim. Niye benim 3 puanımı vermiyorsun? Bana maç kazanmak yasak mı? Bana büyük takım karşısında maç kazanmak yasak mı? Bizim emeklerimize yazık değil mi? Biz bu takımı hangi şartlarda kurduk? Benim takımım diğer kulüplerin takımlarına harcadıkları paralar kadar harcanan paralarla kurulmadı. Bin bir zorlukla bu takımı oluşturduk. Benim takımımın değeri 5 bin TL, evet sadece 5 bin TL harcanarak kurulan bir takımız. 5 bin TL’lik takım diye maç kazanma hakkımız yok mu?

85.dakikada hakem tarafından oyundan atıldım. 2-1 öndeydim ve maçın inisiyatifi benim elimdeydi. Atılmasam imkanı yok bizi yenemezlerdi ve maç 2-1 galibiyetimizle biterdi.

Maçın hakemi maçın stresini kaldıramadı. Hakemin futbol bilgisine saygı duyarım. Ama benim 3 puanım maçın hakemi tarafından çalınmıştır.

Ayrıca söylemem gereken bir şey daha var. ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Aykız maç boyunca saha içindeydi. Hangi yetkiyle saha içine girebiliyor ve olaylara midahil olabiliyor? Soruyorum saha içinde olması belli olan kişiler dışında başka bir kişinin saha içinde maç boyunca maçın gözlemcisi ile yan yana durmasına maçın hakemi nasıl müsaade etmiştir? Saha içinde durabilecek kişiler bellidir. Bunun dışında görevi ne olursa olsun sahada bulunan kim olursa olsun maçın hakemi tarafından dışarı çıkarılması gerekir.

Oyuncum oyundan atılıp çıkarken ona soyunma odasına git diyor. Başkanımız Fatih Akaret’in koluna girip müdahale ediyor. Soruyorum hangi hakla, hangi sıfatla? Olayların benim yüzümden çıktığına kanaat getiren ve beni oyundan atmasını bilen maçın hakemi sayın Cansu Tiryaki hanım görevi olmayan bu kişiye hangi nedenle 90 dakika boyunca sahada tutma toleransı göstermiştir.

Ama biz yılmayacağız. Doğru bildiğimiz yolda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Karlıova kulübü, başkanı, yöneticileri arkamızdadır. Herkes saygıyla kendi işini yapsın. Bunca emeğe, alın terine yazıktır, haksızlıktır.”

Karaağaç Karlıovaspor teknik sorumlusu Adnan Yıldız bunları söylerken görüşlerine başvurduğumuz Havsa Birlik tarafı da yönetim kurulu olarak yaptıkları açıklamada görüşlerini şöyle açıkladılar;

“Havsa Birlik tarafı olarak olayın büyütülecek bir durum olmadığını, tribünlerden kimsenin içeri girip müdahalesi olmadığını belirtmek isteriz. Maç içinde yaşanan puan stresi normal olarak ortamı gerdi. Her iki takımın doğal olarak puana ihtiyacı vardı.  Bu bir maç stresi. Maç içinde yaşanabilecek durumlar olması her iki takım yedek kulübesi oyuncuları yaşanan stresten, gerilen ortamı ayırmak için müdahalede bulundular, ayırmaya çalıştılar. Bu gayet normal bir olaydır. Yedekten gelip müdahale eden her iki taraf oyuncuları ihraç edilmiştir. Adnan Yıldız’ın saha gözlemcisi ile bir tartışması olmuştur. Kesinlikle sahaya seyirci girişi yoktur”

 

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!