Anasayfa / Birinci Amatör Küme / Polis Yok Diye Hakem Maçı Oynatmadı

Polis Yok Diye Hakem Maçı Oynatmadı

1.Amatör Küme A-Grubunda haftaya lider olarak giren Karaağaç Ardaspor 5.hafta maçında Uzunköprü Aşçıoğluspor ile Yıldırım İbrahim Acar sahasında karşılaşacaktı.

Saat 14:00’de başlaması gereken maç bir türlü başlamayınca maçı izlemeye giden arkadaşımız neyin beklendiğini sordu.

Maç başlama saatinde sahada olması gereken polisler olmadığı için maçın hakemi maçı başlatmıyormuş. Sağa sola telefonlar edildi. 155 arandı. Tamam görevli arkadaşlarımız geliyor cevabı aldılar.

Ama saat 14:17 sularında maçın hakemi Berkay Ertin Karaağaç Ardaspor ve Aşçıoğluspor antrenör ve yöneticilerine maçı tatil ettiği haberini iletti. Sahaya inen hakem Berkay Ertin her iki takım ve antrenörlerine güvenlik nedeniyle maçı tehir ettiğini  açıklarken polis ekip otosu sahanın kenarına yanaştı ve içinden 2 polis memuru çıktı.

Bunu gören takım antrenörleri “Hocam işte güvenlik görevlileri geldi. Maça devam edelim” deseler de Berkay Ertin “Artık çok geç biz kararı aldık ve gerekli mercilere gönderdik. Kararımızdan dönemeyiz” diyerek bir kez daha maçın oynanmayacağını açıkladı.

Oyuncular, yöneticiler, antrenörler buna tepki gösterse, oynanması yolunda talepte bulunsalar da maçın hakemi kararından dönmedi.

Bazı oyuncular maça çalıştıkları iş yerlerinden izin alarak geldiklerini, bunun haksızlık olduğunu söylerken Aşçıoğluspor’un çiçeği burnunda teknik sorumlusu Erdem Güyümgüler’de “Yapmayın, biraz anlayışlı olun. Bakın güvenlik güçleri de geldi. Buraya gelmek için bir sürü para harcadık. Zaten kulüplerimiz zar zor para bulup faaliyet göstermeye çalışıyorlar. Bu kadar katı olmayın” diye serzenişte bulunsa da değişen bir şey olmadı.

Karaağaç Ardaspor Asbaşkanı Zati Çerkez Spor Extra’ya yaptığı açıklamada “Böyle şey olur mu? Bu işin sorumlusu biz değiliz ama fatura bize kesiliyor. Haftaya fikstür gereği maçımız yok. Bu haftada oynayamayacağız. Grupta lider durumdayız ve iddiamız var. Ama bu hafta maç yapamayacağız, haftaya maçımız yok, takımımız formdan düşecek. Yazık değil mi?” dedi.

Daha sonra antrenörler aralarında anlaştı ve her iki takım hazırlık maçı oynadılar.

Konuyla ilgili Futbol İl Temsilcisine yönelttiğimiz “Neden maçtan yarım saat önce sahada olması gereken güvenlik görevlileri 20 dakika geç geliyor” sorumuza “Neden gelmediklerini bilemem. Biz hafta başında yetkili ve ilgili makama maç programını gönderip gerekli emniyetin alınmasını istiyoruz. Bu saatten sonra konu bizim sorumluluğunuzda değildir” derken

ASKF Başkanı İbrahim Acar’da “Bu konuda ASKF’ye yükleniyorlar. Bizim ASKF olarak maçlarda alınacak güvenlik tedbirleriyle alakalı  hiçbir yetki ve sorumluluğumuz yok. Konunun muhatapları il temsilcisi ve emniyet yetkilileridir. Biz istesek de bu konuya karışamayız. Öyle bir yetkimiz yok” dedi.

26 Kasım 2017 tarihinde  Subaşı beldesinde oynanacak olan Subaşıspor-DSİ maçı da aynı sebepten dolayı maçın hakemi tarafından tehir edilmişti.

Check Also

1.Amatör’de 2. Hafta Geride Kaldı

Edirne 1. Amatör Futbol Ligi 2’inci hafta maçları bugün A Grubu’nda 4, B Grubu’nda 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!