Anasayfa / Altyapılar / U16 ve U14’lerde Gruplardan Kimler Çıktı

U16 ve U14’lerde Gruplardan Kimler Çıktı

Büyük bir heyecan içinde artık sonlarına gelinen Edirne U16 ve U14 liglerinde hafta sonunda oynanan maçlarla gruplarda şekillenme yerine otururken bir çok grupta çapraz eşleşmelere kalacak takımlar belli oldu.

Bu hafta sonunda oynanacak maçlarla bazı gruplarda normal sezon maçları sona ererken birkaç grupta da sondan bir önceki maçlar oynanacak.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlar sonunda U16 A-Grubunda  Edirnespor ve Saraçhanespor çapraz eşleşmelere kalmayı garantilerken Saraçhanespor 18 puanla haftayı lider tamamladı. Aynı puanla Edirnespor’da ikinci sırada yer aldı. Ama Saraçhanespor tüm maçlarını tamamladığı için Edirnespor’un grup lideri olma konusunda avantajı büyük. Edirnespor oynayacağı son maçında Tuncaspor ile oynayacak ve kuvvetle muhtemel rakibi karşısında alacağı galibiyetle normal sezonu A-Grubu liderli olarak tamamlayacak. Grup liderliği için Edirnespor’a 1 puanda yetiyor.

U16 B-Grubunda da Keşanspor 1959  15 puanla lider bulunurken onu 13 puanla Keşan İdman Yurdu takip ediyor. Her iki takım da gruptan çıkmayı garantiledi. Bu hafta aralarında oynayacakları maçta Keşanspor 1959 galip gelmesi veya berabere kalması halinde bile grubu lider tamamlayacak. Keşan İdman Yurdu’nun liderlik için rakibini mutlaka mağlup etmesi gerekiyor.

U14 A-Grubu adeta bir yangın yeri. Geçtiğimiz hafta sonu lider ve gruptan çıkması kesin gözüken Şükrüpaşa SK Köprücespor’a 2-1 mağlup olunca bu grupta bütün hesaplar karıştı. Şu anda grupta bulunan 4 takımın da gruptan çıkma şansı matematiksel olarak bulunuyor.

Şükrüpaşa, Fatih SK, Köprücespor ve DSİ’nin 8’er maç sonunda puan durumları şöyle:

Şükrüpaşa SK 19, Fatih SK 18, Köprücespor 16, DSİ 15.

Bu hafta lider Şükrüpaşa ve Fatih SK karşılaşıyor. Köprücespor ligden çekilen Enderspor ile oynaması gerektiği için 3 puan alacak ve puanı 19 olacak. DSİ’nin de ligden çekilen Kazanovaspor ile maçı gözüktüğü için o da 3-0 hükmen galibiyetle puanını 18’e çıkaracak.

Şükrüpaşa SK ile Fatih SK maçının galibi çok büyük avantaj elde edecek. Beraberlikte işler daha da kızışacak ve son haftaya kalacak.

Son hafta ise Şükrüpaşa SK DSİ ile oynarken Fatih SK ve Köprücespor karşı karşıya gelecekler.

U14 B-Grubunda Tuncaspor ve Genç Aslanlar gruptan çıkmayı başardılar. Bu hafta sonu Tuncaspor-Mega Genç maçı oynanırken genç Aslanlar fikstür gereği ligden çekilen Edirne Birlik karşılaşmasından 3 puanı hanesine yazdıracak. Tuncaspor 18, Genç Aslanlar 15 puana sahip. Son haftaya aynı puan farklarıyla girmesi büyük bir olasılık olan bu 2 takım son haftada birbirleriyle karşılaşacaklar. İlk maçta Tuncaspor Genç Aslanları 5-1 mağlup ettiği için liderlik için büyük avantajı var. Genç Aslanlar ancak rakibini 5-1’in üzerinde bir skorla mağlup ederse grup birincisi olabilirler ve bu da pratikte çok zor görünüyor.

U14 C-Grubunda gruptan çıkmayı garantileyen Uzunköprüspor’un 15, İpsalaspor’un da 10 puanı var. Bu hafta iki takım birbirleriyle oynayacak olsalar da her türlü sonuçta grubun Uzunköprüspor lider İpsalaspor’da 2’inci sırada tamamlayacak.

U14 D-Grubunda gruptan çıkan 2 takım belli oldu ve bu grupta maçlar tamamlandı. Keşan İdman Yurdu 15 puanla grubu lider bitirirken Yeni Karpuzluspor’da 2’inci sırada tamamladı.

Geçtiğimiz hafta sonunda oynanan maçların sonuçları;

U16 Ligi

A-Grubu:

Saraçhanespor 12-1 Tuncaspor

Edirnespor 4-1 Yeni İmaretspor

B-Grubu

Anafartalarspor  2-3 Keşan İdman Yurdu

U14 Ligi

A-Grubu

Şükrüpaşa SK 1-2 Köprücespor

B-Grubu

Yıldırım GB 2-3 Genç Aslanlar

C-Grubu

Uzunköprüspor  14-2 18 Kasım Kurtuluş

İpsalaspor 1-1 Aşçıoğluspor

D-Grubu

Maç yoktu, grup maçları tamamlandı.

U16 ve U14 Liglerinde 16 Aralık Cumartesi programı

U-16

A-Grubu:

Saraçhane 1 Saat:15:00

Tuncaspor-Edirnespor

Yeni İmaret Sahası Saat:13:00

Yeni İmaretspor-DSİ

B-Grubu

Keşan Sentetik Saat:14:00

Keşan İdm. Yurdu-Keşanspor 1959

U4 Ligi

A-Grubu

Saraçhane 1 Saat:13:00

Fatih SK-Şükrüpaşa SK

B-Grubu

Yıldırım İ.Acar Saat:13:00

Mega Genç-Tuncaspor

C-Grubu

Uzunköprü Sentetik Saat: 13:00

18 Kasım Kurtuluş-Aşçıoğluspor

Uzunköprü Sentetik Saat: 15:00

Uzunköprüspor-İpsalaspor

Check Also

U13 ve U19’da 8.Hafta Maçları

Edirne U15 ve U19 Futbol Liglerine 15 Şubat Cumartesi günü oynanacak maçlarla devam edilecek. Maç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!