Anasayfa / Genel / FENERBAHÇE GELİŞİM A TAKIMDAN GELEN 4 OYUNCUSU İLE EPEY GELİŞMİŞ

FENERBAHÇE GELİŞİM A TAKIMDAN GELEN 4 OYUNCUSU İLE EPEY GELİŞMİŞ

Salona girdiğimde bu gün epey bir şeyler gözüme çarptı. İlk olarak skor board’a baktım. Fenerbahçe Gelişim’de kadroda A takımda bulunan 4 nolu Melisa Korkmaz, 6 nolu kaptan Merve Arı, 18 nolu milli takım ve euro ligte oynayan Tilbe Şentürk ve 19 nolu Pelin Derya Bilgiç. Takım en sondan 2’inci,  bu günkü sonuç ile galibiyet sayısını 3 e çıkarmış oldular. Onları kutluyorum, bu konuda zaten yazılan çizilenler oldu.

Salon bu  sezon bana göre en kalabalık bir seyirci ile oynandı. Misafir tribününe baktım yaklaşık 100 kadar Fenerbahçe taraftarı vardı.  Ben bu taraftarı da kutluyorum 40 dakika hiç oturmadan, efendi gibi, hiç bir küfür ve kötü tezahürat yapmadan takımlarını desteklediler. Hatta maç bitiminin son saniyelerinde Orta Sol taraftar tribünü ile MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ diye  birlikte bağırdılar.

Tabii bu arada gözüm ESKİ bir taraftar derneğinin bulunduğu, hatta maç bitimlerinde Bol bol SEYFİ (Selfie) çekilen bölüme baktım, ne SEYFİ’ler çekilmişti o  tarafta !!!

Ne bir pankart, ne bir iz, ne bir belirti kalmış, oysaki bir zamanlar neydi……?

Hani bir şarkı vardır; “KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM GÜL GİBİ SARARIP SOLDUM” diye…

EYVAH…. EYVAH….!

Sonra gözüm bir ara orta sol tribününe baktım, onlar yerlerinde neşeli ve şendiler,

daha evvel yazıp söylemiştim ama yine bir hatırlatma yapayım, yukarıda  pota arkasında asılı olan pankartta sarı yazılı olan numaralar karşıdan bakılınca gözükmüyor demiştim,kusura bakmasınlar yapıcı olsun diye tekrar yazmak istedim.

Onlar yine beyaz penyelerini giymişler, salona renk katıyorlardı.

Maçın son saniyeleri orta sol ribünü  22 farkla yenilmemize rağmen EDİRNE SİZİNLE GURUR DUYUYOR diye tezahürat yaptılar, gerçekten de öyle ve de haklıydılar.

Aklıma şimdi geldi, bir zamanlar Edirnespor takımı gelene gidene 90-100 sayı atıyordu, o zamanlar bir eleştiri almıştı; Yeter neden bu kadar fazla atıyorsunuz diye. Bilmem hatırlayanlar var mı….?!

Eeeee maç bu..! Buldun mu atıcan derlerdi bazıları da…!

Maç bitimi çıkışta  bazılarının da konuşması….!

“Ya derya hoca bari bu A takımından gelen 4 oyuncuyu az oynatsaydı, daha az yerdik….!”

Boşuna dememiş atalarımız, ACIRSAN ACINACAK DURUMA DÜŞERSİN  diye, rakip takım maç boyunca 14 tane 3 lük attı bu da, bu da 42 sayı demektir

Tilbe……..29.48… dakika…..27 sayı

Pelin……..27.34…dakika…..23 sayı

Merve…..33.42…dakika ….10 sayı

Melisa…….9.15….dakika…….2 sayı olmak üzere bu 4 oyuncu 62 sayı ürettiler.  Fenerbahçe’nin A takımı oyuncuları. Ayrıca toplam 12 oyuncusu da en azı 8.34 dakika süre alarak oynadılar

Edirnespor takımımıza önümüzdeki haftalarda başarılar dilerim,

Hayırlı, sağlıklı ve bol kazançlı haftalar dilerim

Amıca 65

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!