Anasayfa / Altyapılar / U14’lerde Gruplardan Çıkan Son 2 Takım da Belli Oldu

U14’lerde Gruplardan Çıkan Son 2 Takım da Belli Oldu

Edirner U14 futbol liginde grup maçları Cumartesi günü oynanan son karşılaşmalarla tamamlandı ve çapraz eşleşmeler katılmaya hak kazanan son 2 takım da belli oldu.

Büyük bir mücadelenin sergilendiği ve heyecanın son haftaya kadar sarktığı A-Grubundan çapraz eşleşmeler kalan takımlar grup lideri olarak Şükrüpaşa SK ve ikinci olarak da Fatih SK oldu.

Son haftaya kadar grupta  iddiasını sürdüren Şükrüpaşa SK (22), Köprücespor (19), Fatih SK (18) ve DSİ (18) puanla son hafta maçlarına çıkarken bu takımlar arasında gruptan çıkmayı garantileyen tek takım Şükrüpaşa SK idi.

Fatih SK, Köprücespor ve DSİ gruptan çıkacak ikinci takım olma mücadelesi içindeydiler.

Köprücespor’un ikinci takım olması için Fatih SK karşısında galip gelmesi veya DSİ’nin Şükrüpaşa karşısında mağlubiyet alması şartıyla berabere kalması yetiyordu.

Fatih SK’nın mutlak galibiyete ihtiyacı vardı. Galibiyet aldığı takdirde DSİ’nin galip gelmesi iki takımın aynı puanda olması anlamına geliyordu ama Fatih SK’nın rakibine averaj üstünlüğü bulunuyordu.

Saraçhane Sentetik 1 ve 2 nolu sahalarda aynı saatte başlayan maçlar sonunda Şükrüpaşa SK rakibi DSİ’ni nefes kesen maçın sonunda 4-3 mağlup etmeyi başararak gruptan lider olarak, Fatih SK’da rakibi Köprücespor karşısında  5-0’lık galibiyete ulaşarak ikinci olarak çapraz eşleşmelere katılmaya hak kazandılar.

B-Grubunda oynanan Genç Aslanlar-Tuncaspor mücadelesi ise 6-3 Tuncaspor üstünlüğünde  sonuçlandı. Bu gruptan çıkacak 2 takım Tuncaspor ve Genç Aslanlar olarak daha önceden kesinleşmişti.

Bu sonuçlara göre hafta içinde oynanacak olan çapraz eşleşmeler şöyle oldu.

Şükrüpaşa SK –Yeni Karpuzluspor

Fatih SK-Keşan İdman Yurdu

Tuncaspor-İpsalaspor

Genç Aslanlar-Uzunköprüspor

Maçlar bu hafta Salı ve Çarşamba günleri oynanacak.

Check Also

U13 ve U19’da 8.Hafta Maçları

Edirne U15 ve U19 Futbol Liglerine 15 Şubat Cumartesi günü oynanacak maçlarla devam edilecek. Maç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!