Anasayfa / Genel / RAHAT BİR GALİBİYET

RAHAT BİR GALİBİYET

İlk yarının son maçıydı, Mersin BŞB’nin bir maçı eksik, 2 galibiyetle sondan 2’inci sırada bulunuyordu. Salona geldim, bu maçta salon epey boştu, yine gözlerim maraton tribününe ve orta sol tribününe takıldı, bu gün bir siyasi partinin il başkanlığı seçimleri vardı, acaba dedim, onun için boş olabilir mi diye düşündüm, zaten siyaset beni hiç ilgilendirmiyor.

Maç başladı ilk 4 dakika içinde Edirnespor 4 tane üçlük Mersin’de 2 tane üçlük attı. Acaba dedim,  bu maç 3 lük savaşı mı olacak. Zira üçlüklerin hepsi peş peşe geldi. Gözlerim yeni oyuncu Damla’yı aradı eme ancak son periyotta son dakikalarda oyuna girdi. Tabi yeni oyuncu ve de Edirnespor son maçlarında üst üste yenilince, Anıl hocamız da haklı işi sağlam tutmak zorundaydı.

Anıl hocamı Meriçspor’dan çok iyi tanırım, bana göre çok mert bir kişiliği var. Zaten maçın sonunda 1.55 dakika kala bençteki genç oyuncular ile maça devam etti. Fark vardı, zaten keşke 2-3 dakika evvel oyuna sokaydı bence daha güzel olurdu diye düşündüm. Tabii bu benim görüşüm.

Maçta pek söylenecek bir şey yoktu. Edirnespor hep farklı ve önde götürdü maçı.

Edirnespor yalnış hatırlamıyorsam son 5 maçını üst üste kaybetti. Deplasmanda Çankaya 1 sayı, İzmit Belediyesi’ne 2 sayı farkla kaybetti. Bunlar maçın son dakikalarında gelen yenilgiydi. Urla maçını söylemeye gerek yok, makineler arıza yapınca maç zaten soğuyor, sık sık kesildi, tekrar başladı.

Ama çok konuşulan bir Fenerbahçe maçı vardı, 4 ası ile gelmişti, bu konuda çok yazılıp çizildi.

Benim bu konuda görüşüm de şöyle, TBF sezon başında bir karar veriyor bunu bütün takımlar biliyor, ona göre takımlarını kuruyorlar, haa haksız rekabet var mı derseniz bence var, ama yapacak bir şey yok.

BGL. Ligine bir bakalım 2 gurupta 20 takım var çoğununda büyük takımlardaki takımların devamı ile oynanıyor. Geçen sene erkek bölgesel ligde 67 takım vardı ve ufak şehirlerin takımlarıydı, bu sene yok zaten, Seneye de yeni statü ile oynanacak.

KBBL ligine bir bakalım burada da 6 gurup kalmış ve 38 takımla oynanıyor, burada da büyük takımların devamları bulunmaktadır.

Eeee büyük takımlar da haklı kendilerine göre, oyuncuların çoğu yabancı olduğu için genç takımlarını burada oynatıyorlar, yani belki önümüzdeki yıl da süper ligde oynayan BAY VE BAYANLARIN HER KATAGORİDE TAKIMLARI OLACAĞI gözüküyor.

Yani gözüküyor ki büyük takımlar ileriki yıllarda  kendileri ÇALIP kendileri OYNAYACAK.

Allah ufak şehir takımlarına kolaylık versin.

Hep beraber göreceğiz,

Sağlıcakla kalın

Amıca 65

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!