Anasayfa / Basketbol / Son Başvuru Tarihi 10 Ocak

Son Başvuru Tarihi 10 Ocak

Bilindiği gibi her yıl sezon sonunda basketbolda Edirne Büyük Erkekler Ligi Edirne’de bulunan takımların katılımıyla düzenleniyor ve daha çok amatör bir anlayışla düzenlenen ve kulüplerin daha çok hobi anlamıyla baktıkları maçlar sonunda Edirne il şampiyonu belli oluyordu.

Ama bu sezon Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapılan düzenleme ile Basketbol Bölgesel Ligi kaldırıldı.

Bunun yerine Büyük Erkekler İl Ligleri daha ciddi bir şekilde düzenlenecek ve maçlar daha erken bir tarihte başlayacak.

İl şampiyonu olan takımlar önce bölge şampiyonalarına katılacak, burada başarılı olan takımlar da düzenlenecek Türkiye şampiyonasına iştirak edip burada derceye giren takımlarda Türkiye Basketbol 2.Ligi’ne terfi edecek.

Edirne’de düzenlenecek il şampiyonasında birinci olan takım yaklaşık 20 dolayında takımın katılacağı Marmara BölgeŞampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Bu değişiklikle daha heyecanlı ve ciddi geçmesi beklenen büyük erkekler il şampiyonası üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Gökhan Bilgin bir açıklama yaparak şu bilgileri verdi.

“Bilindiği gibi bu sene  TBF tarafından uygulanmaya başlayan prosedüre göre  takımların TB2L ye çıkabilmesi için yerel liglerden başlaması gerekiyor. Edirne Yerel Liginde birinci olacak takım Bölge Şampiyonasına gidecek. Daha sonra belirlenen prosedüre göre oynanacak maçlar sonunda takımlar TB2L ye çıkabilecek. Bu doğrultuda bu sene daha çekişmeli ve keyifli geçmesi beklenen müsabakalar için müracaat etme süresi ilimizde 10 Ocak 2018 Çarşamba günü sona erecek. Lige katılmak isteyen takımların bu tarihe kadar Edirne GHSİM spor servisine lige katılacaklarına dair taahhüt vermeleri gerekmektedir.”

Check Also

Edirnespor’da Tehlike Çanları Çalıyor

Edirnespor, TBL’nin  8’inci haftasında Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynadığı maçta Manisa BŞB’ne 24 sayı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!