Anasayfa / Genel / ZOR VİRAJI SEYİRCİNİN DESTEĞİ İLE KOLAY DÖNDÜK

ZOR VİRAJI SEYİRCİNİN DESTEĞİ İLE KOLAY DÖNDÜK

Her zamanki gibi maça geldim, pota arkasındaki VİP teki yerimi aldım,salon ve seyirci yine harika idi.

Ne yalan söyleyeyim, bu maç zor bir maçtı, zira 2 oyuncumuz kendi istekleri ile takımdan ayrılmışlar, yerine Doğuş gelmiş, bu arada ( biraz kilo almış, Aydın’ın meşhur pidelerinden fazla yemiş ) zaten seyirci Doğuş’a ,o da seyirciye alışık ama biraz kilo verip çalışması lazım.

Takım sahaya Arın-Erhan-Asım-Erhan-Eren 5’lisi ile çıktı, maç başladı şöyle 3-4 dakika geçti, rakip bastırıyor ve üst üste 4 tane 3 lük attılar, dedim neler oluyor, acaba korktuğum başıma mı gelecek?  Derken Edirne’den 2 tane üst üste 3’lük, derken ilk yarıyı 17-21 geride bitirdik.

2’inci çeyrek başladığında 4 farkı yakalayıp 21-21 olunca arkama dönüp arkadaşlara bu iş bitti, bu maçı alırız dedim, zira ilk çeyrek çok kötü başladık, pota altında da epey sayı kaçırdık, hatta yanımda bir polis görevlisi oturuyordu, o bile ya bu 32 numara çok sayı kaçırdı hoca neden çıkarmıyor diye sorunca ben de hocanın bir bildiği vardır cevabını verdim. Daha sonra 32-32 beraberlik derken son saniyelerde atılan sayıyla 35-32 bitti.

Devre arasında konuşulan kelimeler hep ayni idi, ya biz buradaki maçlara ilk çeyrek çok bozuk başlıyoruz sonradan açılıyoruz , diye espriler yapıldı.

Devre arası yine Mülkü hocama şans için yanına gidip makasımı verdim, daha sonrada menagerimizi gördüm, ona da özel bir totem yaptıktan sonra,3’üncü çeyrek başladı.

Bu çeyrekte dikkatimi çeken şu oldu, rakip takım tam 4 defa 24 saniyede top atışını kullanamadılar, bu da iyi savunma anlamına gelir, demek devre arası soyunma odasında çok konuşulmuş.

Son çeyrekte bu sefer Edirnespor’un ard arda 3 lükleri gelmeye başladı, bir ara sayı farkı 21’e çıkınca, dakika son 5.45’i gösteriyordu. Ama bu periyotta serbest atışlarını sayıya pek çeviremedik.

Ve maç 11 farkla bitti, tabii averaj ikinci maçlar için çok önemlidir.

Zira Mülkü hoca Meriçspor’da iken 2’li averajla bazen kazandı, bazen de kaybetti.

Asım 10 sayı-Erhan 22 -çok sayı kaçıran Eren 19 sayı attı.

Bana göre bu günün sürpriz adamı Berat Gümüş’tü benim fikrim tabi, zira Berat geçen sene Fethiye’de oynuyordu ve epey bençte oturdu. Şimdiki hocaları sayesinde o da bu maçta hem hocaya hem de Fethiye’ye epey bilenmişti 19 sayı atıp epey de başarılı idi.

Dünkü yazımda yazmıştım 6-10-44 nolu oyunculara dikkat diye.

6 nolu oyuncuları Cihan Deliçay burada yapılan son atrenmanda sakatlanınca takıma alınmamış, kendisine geçmiş olsun dileriz . Ama iyiki de yokmuş, zira toplam 19 top çalma-35 asis ve 33 ribaund ile takımın yıldızı idi.

10 nolu Seray Yıldırım’da çok tutuktu, 12 sayıda kaldı.

Takımın en skorer oyuncusu idi.

44 nolu oyuncu Okan Bostancı ise 7 sayıda kaldı. Bu oyuncuyu Eren ve Berat çok iyi kontrol ettiler. Zira takımın toplam 67 ribaunt ile takımın en iyisi idi.

Bir buçuk yıldır ilk defa bu gün maç bitimi hocaların beyanatlarını dinlemek için odaya girdim.

Zaten tüm yorumları HİÇ KESMEDEN videoda yayınladım.

Kıymetli hocama sorduğum sorulardan 1 tanesi yanlış anlaşılmış olacak ki aynen sorduğum soru şu idi videodan dinleme imkanlarınız da var.

2 TANE OYUNCUMUZ GİTTİ……, NEDEN GİTTİ…… ,O YÖNETİMİ İLGİLENDİREN BİR ŞEY….YENİ OYUNCU ALINMASI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ…… TABİİ BU MADDİYATA DAYANIYOR….BUNU SAMİMİYETİMLE SORUYORUM DEDİM

Zaten videomu izleyenler görmüştür , hocamızın açıklamaları ve sorular galibiyetin vermiş olduğu rahatlıkla samimi, gülüşerek sorulmuş sorulardır.

Zaten artık az çok Amıca 65’i spor severler az çok tanımışlarıdır, hep yapıcı olmuşumdur takımlarımızın en bozuk anlarında bile.

Gerek futbol gerek voleybol gerek basketbol olsun maç tarihlerini ve saatlerini hep KENDİME HAS BİR ÖZELLİKLE ilan eder ve seyircimizi haberdar ederim. Sonraki maça davetim şöyledir.

Son olarak maça davet şekli budur.

Bu galibiyetle bu gün tarihiyle ilk yarıyı en kötü ihtimal gurup ikincisi olarak bitireceğiz.

Biz haftaya Cumartesi Gemlikspor’a gideceğiz.

Manisa’da Mersin deplasmanına gidecek. Her 2 takımında 1 yenilgisi va, ama Manisa bizi yendiği için şu an gurup lideridir ama haftaya ne olur bilinmez.

Yazımı okuyan her vatandaşıma hayırlı,sağlıklı ve bol kazançlı haftalar dilerim.

Sağlıcakla kalın.

Amıca 65

 

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!