Anasayfa / Diğer Spor Haberleri / Trakya Birlik Bu Sene Büyük Bayanlar Serbest Güreşte Yok

Trakya Birlik Bu Sene Büyük Bayanlar Serbest Güreşte Yok

Yıllardır bayan güreşine yatırım yapan ve başarılı sonuçlar alarak, ilk dünya ve Avupa şampiyonlarını kadrosundan çıkaran, olimpiyatlara 4 sporcu gönderme başarısı göstererek  dikkatleri üzerinde toplayan ve son olarak da Yasemin Adar’ın dünya şampiyonu olmasıyla bir kez daha gündeme gelen Trakya Birlik Spor Kulübü  bu sene Büyük Bayanlar Serbest Güreş müsabakalarına katılmama kararı aldı.

Bu nedenle geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’da yapılan  Büyük Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonasında Trakya Birlik SK yer almamıştı.

Büyük Bayanlar Serbest Güreş Takımı ile şampiyonalara katılmayacak olan Trakya Birlik Spor Kulübü kadrosunda bulunan güreşçilerden Dünya Şampiyonu Yasemin Adar,  Bediha Gün ve Gamze Nur Adakan ENKA Spor Kulübüne transfer olurken Burcu Üğdüller’de Edirne Şahi Spor Kulübü’ne verilmişti.

Burcu Üğdüller Tekirdağ’da yapılan son Büyük Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonasında Şahi Spor Kulübü mayosu ile güreşmiş ve sıkletinde Türkiye Şampiyonu olmuştu.

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel “Bu sene büyük bayanlar kategorisinde yarışmalara katılmadık. Büyük Bayanlar takımımızda yer alan tüm güreşçilerimiz başka takımlara gittiler. Sadece sakatlığı bulunan güreşçimiz Hafize Şahin kadromuzda gözüküyor. Zaten sakat olduğu ve tedavisi devam ettiği için güreşemiyor. Bu süre içinde tüm tedavi süreci tarafımızdan yapılacak ve Hafize tekrar eski sağlığına kavuşup minderlere geri dönecektir.

Bir süre Genç Bayanlar, Yıldız Bayanlar ve Minik Bayanlar kategorilerinde devam ederek alt yapıya daha fazla ağırlık vereceğiz.

Ayrıca Trakya Birlik Spor Kulübü olarak Büyük Erkekler Serbest Güreş Süper Ligi’nde müsabakalara katılacağız. Güreşe yatırımlarımız devam edecektir” dedi.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!