Anasayfa / Altyapılar / Fatih’in Alt Yapı Oyuncularına Futbol Eğitimi

Fatih’in Alt Yapı Oyuncularına Futbol Eğitimi

Edirne amatör futbol liglerinde yeni sezon öncesi kurularak futbol okulu ve alt yapı ligleri ile faaliyete geçen ve geçtiğimiz günlerde sona eren Edirne U14 Futbol Ligi şampiyonu olan Fatih Spor Kulübü oyuncularına bugün  Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesi lokalinde oyun kuralları üzerine TFFHGD Edirne Şube Başkanı Bilal Turan tarafından teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

TFFHGD Edirne Şube Başkanı Bilal Turan ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız röportajda Turan kulüplerin, oyuncuların, antrenör ve yöneticilerin bir çoğunun değişen futbol oyun kuralları üzerine yeterli bilgi sahibi olmadığını ve sahalarda bu yüzden kırmızı kartların çıktığını belirterek kulüplerin yeni kuralları öğrenmek için hiçbir çabaları olmadığını ifade etmişti.

Bilal Turan’ın bu açıklamasında sonra  Fatih SK, TFFHGD Edirne Şubesi’ne baş vurararak oyuncularına yeni kuralların anlatılmasını istedi.

Fatih SK yöneticisi ve antrenörü Bekir Elmalıdan bu girişimleri ile ilgili Spor Extra’ya bir açıklama yaparak “Bugün bir grup sporcumuzla TFFHGD Edirne Şubesinde idik. Değişen futbol oyun kuralları ile ilgili Bilal Turan hocamız sporcularımızı bilgilendirdi. Kendisine teşekkür ederiz. Zaman zaman diğer oyuncularımızın da katılımıyla bu tür eğitimlere devam etmek istiyoruz. Futbol okulumuzda ve alt yapı kategorilerinde çalışmalarımız 12 ay boyunca kesintisiz devam ediyor” dedi.

(Levent Takan / Spor Extra)

Check Also

Bu Mağlubiyet Hiç İyi Olmadı

Her iki takım için de sonucun çok önemli olduğu TBL 10’uncu hafta karşılaşmasında Edirnespor rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!