Anasayfa / Diğer Spor Haberleri / Edirneli Şahbaz MMA Türkiye Şampiyonu

Edirneli Şahbaz MMA Türkiye Şampiyonu

15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Ferhat Koç ve 15 Temmuz Şehitleri anısına Antalya’da düzenlenen MMA (Karma Dövüş Sanatları) Türkiye Seçmelerinde Edirne Şahi Spor Kulübü sporcusu Yunus Emre Şahbaz 78 kiloda Altın Madalya kazanarak Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

10-14 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen MMA Türkiye seçmelerinde altın madalya alan  Yunus Emre Çapraz geçtiğimiz yıl da MMM Dünya üçüncülüğü derecesi yapmıştı.

MMA Nedir?

Karma Dövüş Sanatları MMA denilen bu spor dalı tarafların karşılaşmalarda üstünlük sağlamak için her türlü dövüş sanatı tekniğinden faydalanabildiği dövüş sporu. Bu spor dalı pek çok dövüş sporunun bir araya gelmesi ile oluşmuştur.Günümüzde MMA sporcuları eksik oldukları alanlarda kendilerini tamamlamayı en önemli amaçları haline getirmiştir.Bir sporcu ayakta dövüş için kick-boks,boks ve karate tekniklerini,yerdeki dövüşler için de güreş ve judo tekniklerini çalışır.Ayrıca MMA sporu için en önemli teknikler Brazilian Jiu-Jitsu adı verilen spor dalının teknikleridir.

İlk MMA turnuvası 1993 yılında Amerika’nın Denver şehrinde yapıldı.Değişik dövüş sporlarını kullanan sporcular bu yarışmaya katıldı.

Check Also

Kırkpınar’ın Yağları Teslim Edildi

Uzun yıllardır Kırkpınar’ın yağ sponsorluğunu yapan Trakya Birlik Genel Müdürlüğü, 658’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!