Anasayfa / Genel / BAL 12.Gupta İkinci Devre İlk Hafta Geride Kaldı

BAL 12.Gupta İkinci Devre İlk Hafta Geride Kaldı

Edirnespor ve Uzunköprüspor’unda mücadele verdiği Bölgesel Amatör Lig 12.Grupta ikinci devrenin ilk maçları geride kaldı.

Altınova Belediyesi-Edirnespor karşılaşması dışında diğer 5 karşılaşmanın 14 Ocak Pazar günü oynandığı ilk hafta maçları, Altınova Belediyesi ile Edirnespor arasındaki karşılaşmanın da Salı günü oynanmasıyla tamamlandı.

Bu arada ilk yarının son haftasında 54.dakikada Uzunköprüspor’un 1-0 üstünlüğü ile devam ederken hava şartları nedeniyle hakem tarafından tehir edilen Uzunköprüspor-Gaziosmanpaşa Spor müsabakası da Çarşamba günü oynandı ve BAL 12.Grupta eksik maç kalmayarak puan durumu netleşti.

54.dakikadan itibaren Uzunköprüspor’un 1-0 üstünlüğünde başlayan karşılaşma 1-1 beraberlikle sonuçlandı.

İlk yarıyı 19 puanla 4.sırada tamamlayan Edirnespor, ikinci yarıya antrenör değişikliği ve 9 futbolcusunun takımdan ayrılmasıyla, bunların yerine de 6 yeni oyuncu transferiyle girerken ikinci yarıya Altınova Belediyesi karşısında alacağını düşündüğü galibiyetle iddiasını sürdürme umuduyla hazırlanmıştı. 12 günlük Antalya kampıyla bu maça ve ikinci yarıya hazırlanan Edirnespor ne yazık ki Yalova’da aradığı galibiyeti bulamadı ve lider Altınova’ya 2-1 mağlup olarak, ikinci yarıda sürdürebileceğine inandığı iddiasını ilk yarının ilk maçında terk etmek zorunda kaldı.

Edirnespor’un üstünde yer alan rakipleri lider Altınova ile arasındaki puan farkı 14, ikinci sırada bulunan Sultangazi ile 7, üçüncü sıradaki Çerkezköyspor 1911 ile 6 ve dördüncü sıradaki Bigaspor ile de 3 puan farkı bulunuyor.

Matematiksel olarak  bakıldığında Edirnespor’un grubu lider tamamlayabilmesi için geri kalan 11 maçının tümünü kazanması ve diğer rakipler Altınova’nın 5, Sultangazi ve Çerkezköy’ün de 3’er maçlarını kaybetmesi gerekiyor.

Matematiksel olarak mümkün ama pratikte oldukça zor olan bu tablodan sonra artık Edirnespor’da hedefin play-out oynamaması için ligi bir diğer Edirne takımı Uzunköprüspor’un üzerinde tamamlamak olması bekleniyor.

Edirnespor 13.hafta itibarıyla 19 puanla 5.sırada yer alırken Uzunköprüspor 17 puanla 7.sırada bulunuyor.

Edirnespor ile Uzunköprüspor arasındaki ikinci devre karşılaşması 11 Şubat tarihinde Uzunköprü’de oynanacak. Edirne oynanan ilk maçı 3-2 Edirnespor kazanmıştı.

Temsilcilerimizden Edirnespor 21 Ocak Pazar günü Edirne 25 Kasım Stadın’da Çekmeköy Belediyesi Alemdağspor’u konuk ederken Uzunköprüspor’da Lüleburgaz deplasmanına gidecek.

BAL 12.Grupta 13.Haftada alınan toplu sonuçlar ve puan durumu şöyle;

Uzunköprüspor 0 – 0 Yalova Kadıköyspor

Sultangazispor 3-3 Gaziosmanpaşaspor

Bigaspor 5-0 Lüleburgazspor

Çorluspor 1947 1-3 Çerkesköyspor 1911

Çekmeköy Belediye Alemdağspor 2-2 Yeni Çanspor

Altınova Belediyesi 2-1 Edirnespor

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!