Anasayfa / Genel / Süper Amatörde 2.Yarı Başlıyor

Süper Amatörde 2.Yarı Başlıyor

Edirne Süper Amatör Futbol Ligi’nde 4 haftalık süren devre arası 21 Ocak Pazar günü  sona eriyor ve ligde 5 karşılaşma oynanacak.

Çarşıspor’un ligden çekildiğini açıklamasıyla Çarşıspor-Karlıovaspor maçı oynanmayacak ve sezon sonuna kadar Edirne Süper Amatör Ligi haftada 5 karşılaşmayla devam edecek.

Çarşıspor aldığı bu kararı resmi olarak Edirne ASKF ve Futbol İl Tertip Komitesine bildirdiği için de Süper Amatör Ligden düşen ilk takım böylece belli olmuş oluyor.Ligin ikinci yarısında devam edecek maçlar sonunda 2 takım daha 1.Amatör Küme’ye düşecek.

Bu hafta ligde gerek üst gerekse alt sıraları ilgilendiren çok önemli karşılaşmalar var.

İlk yarıyı 28 puanla lider tamamlayan Tuncaspor evinde 25 puanla ikinci sırada yer alan Havsa Birlikspor’u ağırlayacak. Tuncaspor’un galibiyeti halinde en yakın takipçisi Havsa Birlik ile arasındaki puan farkı 6’ya çıkacak ki bu şampiyonluk yolunda Tuncaspor’a büyük avantaj sağlayacak. Tuncaspor ilk yarıda rakibini 3-2 mağlup etmişti.

Havsa Birlik’in galibiyeti halinde (Ki bu galibiyet 2 veya daha fazla farklı olursa Havsa Birlik olası bir eşitlik durumunda avantaj elde edecek) puanlar eşitlenecek ve zirve mücadelesi daha bir heyecan kazanacak.

Zirveyi  ve alt sıraları çok yakından ilgilendiren diğer bir karşılaşma ise ligde düşme hattının bir sıra üstünde bulunan 11 puanlı Saraçhanespor ile ilk yarıyı 25 puanla üçüncü sırada tamamlayan Osmanlıspor arasında.

Osmanlıspor’un kazanması halinde puanı 28’e çıkacak ve Tuncaspor-Havsa Birlik maçının sonucuna göre haftayı lider veya ikinci sırada tamamlayabilecek. Osmanlı galip gelir Tunca mağlup olursa Osmanlı alacağı galibiyetle liderlik koltuğuna oturabilir veya Tunca’nın galibiyeti durumunda ikinci sıraya yerleşebilir. Saraçhane’nin kaybetmesi durumunda alt sıralardaki diğer maçların sonucuna göre işinin zorlaşacağı kesin.

İlk yarıyı 23 puanla dördüncü sırada tamamlayan Keşanspor 1959, İpsala deplasmanına gidiyor. İpsalaspor ilk yarıyı 15 puanla 6.sırada tamamladı. Sonucu üst sıralar için önemli bir karşılaşma.

Ligi 16 puanla 5.sırada tamamlayan Yıldırım GB, altta tehlikeli bölgede olan 18 Kasım Kurtuluş deplasmanına gidecek. 18 kasım Kurtuluş’un ilk yarı sonu itibariyle puanı 12 ve 8.sırada yer alıyor.

11 puanla düşme hattında bulunan Yeni İmaretspor, ligin son sırasında ve 4 puanı bulunan Keşan Anafartalar deplasmanına gidiyor. Yeni İmaret’in kazanması halinde ligden düşecek ikinci takım olarak Anafartalar’ın işi çok zora girecek, Anafartalar kazanırsa ligde kalma adına umutları artacak. Alt sıralar açısından haftanın en önemli karşılaşmalarından biri.

Haftanın kazananı şüphesiz alacağı 3-0’lık hükmen galibiyetle Karlıovaspor olacak ve puanını 10’a çıkaracak.

Ligin gidişatını çok yakından ilgilendiren karşılaşmaların oynanacağı Süper Amatör Lig ikinci yarı ilk hafta maçlarının programı  ve puan durumu şöyle;

21 Ocak Pazar

Saraçhane 1 Saat:13:30

Tuncaspor-Havsa Birlik

Saraçhane 1 Saat: 15:45

Saraçhanespor-Osmanlıspor

İpsala İlçe Stadı Saat:14:00

İpsalaspor-Keşanspor 1959

Uzunköprü Ergene Stadı Saat:14:00

18 Kasım Kurtuluş-Yıldırım GB

Keşan Sentetik Çim Saat:14:00

Anafartalarspor-Yeni İmaretspor

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!