Anasayfa / Altyapılar / İzmir’de Turnuvaya Katılacaklar

İzmir’de Turnuvaya Katılacaklar

Bir süre önce Edirne’de de çalışmalarına başlayan Altınordu Futbol Okulu gençlere yönelik futbol çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Türkiye’de yıllardır alt yapı futbol çalışmalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan Altınordu Spor Okulları yaklaşık 1 ay kadar önce Emre Çolakçavdar ve Serkan Üküncer tarafından Edirne’de de kapılarını Edirneli gençlere açmıştı.

Çalışmalarını Cumartesi ve Pazar günleri saat 10:00-17:00 arası Barankaya Halı Saha Tesislerinde sürdüren Edirne Altınordu Futbol Okulu’nda  2003 ve 2009 doğumlu gençlere yönelik 5 grupta futbol alt yapı dersleri veriliyor.

Barankaya Halı Saha Tesisleri kafeteryasının üst katını lokal haline getiren Altınordu Futbol Okulu burada da genç futbolcu adayları ile teorik eğitimler ve çeşitli toplantılar gerçekleştiriyor.

Edirne Altınordu Futbol Okulu’nun kurucularından ve antrenörlerinden Emre Çolakçavdar Spor Extra’ya yaptığı açıklamada  5 farklı yaş kategorisinde futbol alt yapı eğitimleri verdiklerini belirterek, burada futbol dersleri alan gençlerin pratik yapması, maç tecrübesi kazanması için de pilot kulüp olarak Edirne Birlikspor ile anlaştıklarını ve gençlerin Edirne Birlikspor forması ile Edirne alt yapı liglerine katılıp tecrübe sahibi olmalarını sağladıklarını açıkladı.

Emre Çolakçavdar bu hafta sonunda Altınordu’nun Türkiye çapında İzmir-Selçuk’ta düzenleyeceği futbol turnuvasına katılacaklarını belirterek konuyla ilgili şu bilgileri verdi;  “Edirne Altınordu Futbol Okulu olarak 26-27-28 Ocak tarihleri arasında İzmir Selçuk Altınordu İsmet Orhun Bilge  Tesislerinde Türkiye genelinde Altınordu Futbol Okullarına kayıtlı 5600  sporcudan 2500 sporcunun katılacağı   Sömestr Futbol Turnuvası yapılacak. Biz de Edirne Altınordu Futbol Okulu olarak 50 kişilik sporcu,  17 velimiz ve 3 antrenörümüz ile 4 kategoride toplam 70 kişilik kafile ile  bu turnuvaya katılacağız.   Bu sadece  bir  futbol turnuvası olmayacak. Maçlar dışında  sporcu eğitimi, veli eğitimi ve antrenör eğitimleri ile desteklenecek. Bu turnuva Türkiye’de en çok sporcuya hitap eden  bir turnuva olma özelliğinin yanı sıra çocuklara tatilde stres atmaları, futbola doyarken de sosyalleşme imkanı ve Altınordu ailesi ile birleşme imkanı sunacaktır.”

(Spor Extra Haber Merkezi)

Check Also

Fatih SK 3-0’lık Galibiyeti Koruyamadı

11-14 Nisan tarihleri arasında Kırklareli’de düzenlenen U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarında bugün ilk maçını oynayan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!