Anasayfa / Altyapılar / Fatih SK Başarılı Çalışmalarına Devam Ediyor

Fatih SK Başarılı Çalışmalarına Devam Ediyor

Bu sezon başında kurulan ve Edirne alt yapı liglerinde aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri çeken Edirne Fatih Spor Kulübü futbol okulu ve alt yapı lig takımlarıyla başladığı çalışmalarına kesintisiz devam ediyor.

Kulübün kurucularından ve antrenörlerinden Bekir Elmalıdan kulübün kuruluşunu ve yaptıkları çalışmaları Spor Extra’ya  değerlendirerek açıklamalarda bulundu. Elmalıdan U14 yaş kategorisinde Edirne şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandıklarını belirterek şunları söyledi;

“Adını Fatih mahallesi ve 1432 yılında Edirne’de doğan, 1453 yılında İstanbul’u fethedip bir devri sonlandırıp yeni çağı başlatan şanlı Türk hükümdarı Fatih Sultan Mehmet’ten alan kulübümüz 2017 yılının Ekim ayında kuruldu. Bu kısa zamanda imkansızlıklara rağmen ilk kez katıldığımız U-14 liginde şampiyon olarak Edirnemizi Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandık. Aynı zamanda spor okulu faaliyetlerimiz de tüm hızıyla sürüyor. Hafta sonları Dinç Halı Sahada yaptığımız spor okulu antrenmanlarında yetenekli gördüğümüz sporcularımıza filiz lisans çıkarıp takımlarımıza takviye yapıyoruz. Velilerimiz ve sporcularımızla uyum içerisinde bir çok etkinlik düzenliyoruz. Veliler arası halı saha maçı, sinema etkinliği vb. gibi. 1 ay önce 9 sporcumuzla Florya Metin Oktay tesislerindeydik. Burada Galatasaray alt yapı antrenörleri sporcularımızı izledi, beğendiklerini yakından takip ediyorlar. Edirne ve ilçelerindeki yetenekli bütün çocuklarımızı ve velilerimizi antrenmanlarımıza davet ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda Edirne futboluna bir çok yetenekli futbolcu çıkaracağız. Futbolu seven herkesi kulübümüz maçlarına ve spor okulu çalışmalarına bekliyoruz. Bunun yanı sıra spor okuluna kayıtlarımız devam ediyor. Çocuklarını spor okulumuza göndermek isteyen veliler için irtibat numaramız 0530.9302822. Ayrıca hafta sonları Dinç Halı Sahaya gelerek bizzat bilgi alabilirler ve kayıt yaptırabilirler.”

(Levent Takan / Spor Extra)

Check Also

Alt Yapılarda Haftanın Maçları ve Puan Durumu

Edirne U19 ve U13 futbol liglerine 9 Şubat Cumartesi günü oynanacak maçlarla devam edilecek. Haftanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!