Anasayfa / Genel / Kamuoyu Tepkisi Geri Adım Attırdı

Kamuoyu Tepkisi Geri Adım Attırdı

Edirnespor’un da yer aldığı BAL 12.Grupta hafta sonu oynanan ve 1-1 eşitlikle sonuçlanan Sultangazispor-Yeni Çanspor maçının sonrasında Yeni Çansporlu futbolcular  saldırıya uğramış ve  futbol adına yaşanan bu çirkin görüntüler  ulusal basında geniş bir şekilde yer alarak büyük yankı uyandırmıştı.

Ülke bazında oluşan tepkiler sonrasında Sultangazispor yönetim kurulu toplanarak konuyla ilgili önemli kararlar alarak olaya karışan bir yönetici, bir futbolcu ve 3 taraftarın kulüple ilişkilerinin kesildiğini duyurdu.

Sultangazispor Yönetim Kurulu adına Başkan Nevzat Yılmaz  konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Hafta sonu oynanan Sultangazispor ve Yeni Çanspor müsabakasından sonra çıkan üzücü olaylardan sonra Sultangazi Emniyetinin ve spor kulübümüzün ortak çalışması sonucu olaylara karışan yöneticimiz Yasin Yalçınkaya, 3 taraftar, bir de takımımızın 1 sporcusunun kulübümüzle ilişiği kesilmiştir.

Emniyet bu kişileri gerekli tahkikat ve incelemeler sonucu savcılığa sevk etmiştir. Bu üzücü olaydan Sultangazi Spor Kulübü ve camiası büyük üzüntü duymuştur. Bundan dolayı tüm spor kamuoyundan ve özellikle Yeni Çanspor futbolcuları ve camiasından özür dileriz. Bir daha bu tür olayların yaşanmaması için Sultangazi Spor kulübü olarak gerekli tedbirleri alacağımızdan kimsenin bir şüphesi olmasın.” denildi. (Kaynak:amatorlig.net)

Sultangazispor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olayların hemen ardından ise şu açıklamayı yapmıştı;

“Bunları tanımıyoruz. Bu kişiler maalesef takımımızın ceza alması için sahaya girip rakip futbolculara saldırdılar. Engel olmaya çalıştık. Çok üzgünüm. Sultangazispor Başkanı olarak Yeni Çanspor camiasından özür diliyorum” dedi. Hakemlerin Sultangazispor’un her maçında kasıtlı hatalar yaptıklarını ve bunların takımların puanlarına mani olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Bu maçta da Hakemler maçın gerilmesine sebep oldular. Yeni Çanspor kalecisi ve forveti tribünleri sürekli tahrik ettiler. İkisinin de oyundan atılması gerekirdi. Ancak Hakemler bunu yapamadılar. Ayrıca, bizim takımımız sahaya bayrağımızı sembolize eden tişörtler ile çıktı. Futbolcularımız Zeytin Dalı Harekatına destek vermek için hep birlikte asker selamı verdiler. Şehitlerimizin olduğu bu acılı günde maalesef bazıları takımı sabote etmek için bunları yaptı diye düşünüyoruz. ”  (Kaynak: amatorlig.net)

 

 

Check Also

Bu Takımda Neden Edirneli Futbolcu Yok ???

U14 Milli Takımına oyuncu sağlamak amacıyla oluşturulan Trakya Karması geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!