Anasayfa / Birinci Amatör Küme / Hüseyin Filiz’den Aşçıoğluspor Açıklamalarına Sert Yanıt

Hüseyin Filiz’den Aşçıoğluspor Açıklamalarına Sert Yanıt

 

Geçtiğimiz günlerde Kirişhanespor ve Aşçıoğluspor arasında oynanan müsabakanın ardından Aşçıoğlu Kulübü Başkanı ve Futbolcusu Olcay TARAK’ın yaptığı açıklamalara Kirişhanespor Teknik Sorumlusu Hüseyin FİLİZ sessiz kalmadı.

Kendilerinin şuana kadar hiçbir kulüple bir problem yaşamadığını dile getiren ve şuana kadar en çok hakem hatalarından kendilerinin zarar gördüğünü belirten Filiz, “Bu yaşanan olayların asıl kaynağını Aşçıoğluspor Kulübü başkanı iyice araştırsın ve düşünsün hemen bulur. Benim hakemlere baskı altına aldığımı söylemiş bugüne kadar hakemlerden ve il hakem kurulundan en çok yakınan biziz ve bu sezon hakemlerin yaptıkları hatalar hep bizim maçları buldu bunun karşılığında da biz şampiyonluktan olduk. Kirişhanespor Aşçıoğluspor maçında da ben hakeme nasıl bir baskı yaptım da; Aşçıoğluspor takımının maçtaki sertliklerini hakem  90 dakika görmezden geldi ve maç sonuna doğru  kendi oyuncusunun benim oyuncuma kafa atmasını kırmızı kartla ancak cezalandırabildi ve bu pozisyona bile  sanki normal müdahale gibi Aşçıoğluspor futbolcuları itiraz ettiler ve saha karıştı onun muhasebesini yapsın. Hakem hakem olsaydı maçın başında Aşçıoğluspor takımının yaptığı sertliklere göz yummaz bir iki sarı kartla hem maçı hemde oyuncuları kontrol altına alırdı” dedi.

FİLİZ “ BENİM KİŞİLİĞİMİ 2. VE 3. LİGTE ŞEREFLE FORMASINI TERLETTİĞİM UZUNKÖPRÜ SPOR TARAFTARINA SORSUNLAR”

Oyuncuların hiçbir zaman kendisinin muhattabı olmadığını ve kesinlikle böyle sözler sarf etmediğini söyleyen Filiz, ‘bizim abdestimizden şüphemiz yoktur’ dedi. Filiz sözlerine şöyle devam etti:“Aşçıoğluspor Kulübü başkanı benim futbolcularına ve kaptanına yakışmayan sözler söylediğimi söylemiş hangi futbolcusuna ve kaptanına ne demişim bende merak ettim, benim hiçbir sporcuya bana karşı terbiyesizlik yapmadığı sürece hiçbir zaman ağza alınmayacak laflar etmişliğim bugüne kadar olmamıştır. Benim kişiliğimi, Edirne’yi bıraksın formasını 2.ve3.ligde şerefle taşıdığım  Uzunköprüspor taraftarlarına sorsunlar. Hatta Edirnespor’da beraber top koşturduğum kendi teknik sorumluları Erdem GÜYÜMGÜLER’e sorsunlar”dedi.

“KULİS YAPARAK AŞÇIOĞLUSPOR KULÜBÜNÜ GALİYANA GETİRDİLER”

Olayların perde arkasından da bahseden Teknik Sorumlu Filiz, “Biz bu olayların nasıl çıktığını çok iyi biliyoruz. Kendini hoca zanneden, meslektaşlarının çalıştıkları kulüpten ayrılmalarının ardından hatta ayrılmadan bile kendisinin o kulüpte çalışabilmesi için tanıdık futbolcuları araya sokan yalvaran, kulüp yöneticilerine o kulüpte çalışabilmek için yalakalık yapan, hocası ayrılan takım başkanını anında sizin kulübünüzü ben çalıştırayım diye utanmadan arayabilen,  0-0 giden bir müsabakanın devre arasında bile karşı takımın oyuncusuna transfer teklifi  yapabilen, kulübünden kovulduğu halde ar damarı olmadan çeşitli entirikalarla yine o kulüpten ayrılmayan kulüpte kalmak için o kulüpteki herkese yalvaran kişiliksiz, bir hocanın dolduruşları ile bizim hiçbir zaman söylemediğimiz sözleri  Aşçıoğluspor Kulübü için söylemiş gibi kulis yapanlara inandıklarını biliyoruz.  Kirişhanespor olarak biz hodri meydan diyoruz. Aşçıoğluspor Kulübü başkanı ile istediği zaman nerde isterse bir araya gelebiliriz, biz hatamız varsa özür dilemeyi de biliriz ama benim Aşçıoğluspor Kulübü başkanına tavsiyem yukarıda bahsettiğim karaktersiz hoca müsveddesine ve yandaşlarına inanmasın bu karaktersiz adamı spor camiasına bir sorsun soruştursun birde benim kişiliğimi ister Edirne’den ister kendi yaşadığı Uzunköprü’den araştırsın ondan sonra zaten doğruları bulacağından nasıl bir kumpasın içine girdiğini anlayacaktır” dedi.

Filiz sözlerine son olarak şöyle devam etti: “Aşçıoğlu Spor Kulübünün Edirne’de olan sempatisini kaybetmemesi için bu tür oyunlara gelmemesini bu oyunlara çok dikkat etmesini, sporun barış ve kardeşlik demek olduğunu hiçbir zaman unutmaması gerektiğini temenni ediyorum” dedi

Check Also

2.Trakya Birlik U11 Cup Basın Toplantısı Yapıldı

Spor Extra tarafından düzenlenen ve bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek olan “Spor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!