Anasayfa / Basketbol / Edirnespor 2 İleri 1 Geri

Edirnespor 2 İleri 1 Geri

Edirne’nin ulusal liglerde maç oynanmaya uygun tek spor salonu olan Mimar Sinan Spor Salon’un da hafta sonunda halk oyunları yarışmaları düzenleneceği için Cuma gününe alınan Edirnespor-Mersin Basketbol TKBL 22.hafta maçına he iki takımda karşılıklı buldukları sayılarla başlarken ilk 5 dakikalık bölüm sona ererken Edirnespor 12-7’lik bir üstünlük elde etti. Daha sonra konuk ekip önce skoru eşitledi ve son 3 dakikaya girilirken de 15-12 öne geçti. Edirnespor 6-0’Lık bir seriyle 18-15 öne geçen taraf oldu ve ilk periyot sonunda Mersin Basketbol 2 sayı daha bulunca ikinci periyota 18-17 Edirnespor üstünlüğünde girildi.

Takımlar ikinci periyota karşılıklı sayılarla başlayıp skorda dengeyi bozamasa da ilk 4 dakikanın sonlarına doğru Mersin Basketbol peş peşe sayılarak bularak 6 farklı üstünlüğü yakaladı 27-21. Edirnespor son 3 dakikaya girilirken farkı iki sayıya indirdi 25-27. Mersin Basketbol Edirnespor’un daha fazla yaklaşmasına müsaade etmeyince fark tekrar açılmaya başladı ve son 2 dakikaya  33-25 Mersin üstünlüğünde girildi. Edirnespor’un kalan sürede bulduğu 4 sayı ile fark 4 sayıya düştü ve maçın ilk yarısı Mersin Basketbol’un 33-29 üstünlüğünde tamamlandı.

Üçüncü periyota sayılarla başlayan Edirnespor farkı 1 sayıya indirdi 32-33. Sonra da ilk  beş dakika sona ererken skoru eşitledi 36-36 ve 37-36 öne geçti. Edirnespor yakaladığı bu avantajı kötü hücum tercihleri ve rakibi savunmada durduramayınca kullanamadı ve Mersin Basketbol son 2 dakikaya girilirken skoru 37-42’ye taşıdı. Maçın son periyotuna 44-41 Mersin ekibi üstün giren taraf oldu.

Son periyotun ilk 2.15’lik bölümünde Mersin Basketbol skoru 48-41’e taşıdı. Edirnespor özellikle 3 sayılık atışlarla yakaladığı 10-2’lik sayı üstünlüğü ile son 5 dakikaya 51-50 önde giren taraf oldu. Bu periyotta Mersin Basketbol erken biçimde 5 faul hakkını doldurdu. Daha önce de rakibini yakalayan ve öne geçmeyi başaran Edirnespor bir kez daha öne geçip, farkı biraz daha artırma fırsatı bulsa da oyuncuların kötü tercihleri sonunda bunu başaramadı ve son 1.30’a girilirken Mersin Basketbol skoru bir kez daha 58-53 lehine çevirdi. Kazandığı 2 serbest atış sayısıyla Edirnespor son 1 dakikada farkı 3 sayıya düşürdü 55-58. Son 43 saniyeye 57-60 girildi. O ana kadar sadece 1 faulü bulunan Edirnespor rakibin sayı bulmasını ve süreyi lehine kullanabilmek için taktik fauller yapmaya başlasa da düşündüğünü ancak kısmen sahaya yansıtabildi. Bu süre zarfında Mersin ekibi sayı bulamadı ve maçın bitimine 15 saniye kala son topu kullanma şansı Edirnespor’a geçti. 3 sayılık bir basketle skoru eşitleyip uzatmaya götürebilme imkanı yakalayan Edirnespor Yağmur Bul ile anlamsız bir şekilde rakibin 3 kişiyle kapattığı boyalı alanda 2 sayılık turnike denemesi yapıp organizasyonu hatalı yürüme ile tamamlayınca bu fırsatı kullanamadı ve rakibin 60-57’lik galibiyetini önleyemedi.

Play-off yolunda kazanması halinde oldukça önem taşıyan bu maçı kaybeden Edirnespor hedefinde büyük yara alırken maç sonunda düzenlenen basın toplantısında Edirnespor koçu Cenk Dumlupınar oldukça sinirliydi ve oyuncularının kötü oyununun kendisini şaşırttığını dile getirdi. Dumlupınar bu maçta oyuncularının anlamsız tavırlar sergilediğini de dile getirdi. Cenk Dumlupınar  bir basın mensubunun maçın son saniyelerinde Yağmur Bul’a hatalı yürüme düdüğü çalındığı pozisyon sorulduğunda “Karar doğru. 3 kişinin kapattığı alana böyle girersen olacağı bu” dedi.

Edirnespor’da Molly Schlemer 21 sayı ile yine takımını sırtlayan isim olurken Seda Öztürk 13, Yağmur Bul 11 sayı ile oynadılar. Mersin Basketbol’da çift haneli sayılara ulaşan tek oyuncu 18 sayı ile Aslı Sevinç’ti.

Edirnespor gelecek maçında zorlu Elazığ İl Özel İdare deplasmanına gidecek. Edirnespor’u kalan son 8 maçın 6’sında zorlu rakipler bekliyor.

1.Periyot:17-18

2.Periyot:12-15 (29-33)

3.Periyot:12-11 (41-44)

4.Periyot:16-16 (57-60)

(Haber-Foto: Spor Extra)

Check Also

Edirnespor’da Tehlike Çanları Çalıyor

Edirnespor, TBL’nin  8’inci haftasında Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynadığı maçta Manisa BŞB’ne 24 sayı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!