Anasayfa / Basketbol / Edirnespor’da Hesaplar Artık Play-Off İçin

Edirnespor’da Hesaplar Artık Play-Off İçin

TB2L B-Grubunda mücadele eden temsilcimiz Edirne Belediyesi Edirnespor erkek basketbol takımı geçtiğimiz hafta aldığı Final Gençlik mağlubiyetinin ardından 9 Mart Cuma günü TED’i konuk etti. Normal sezonu hedeflediği yerde bitirmek açısından Edirnespor’un bu maçtan galip ayrılması gerekiyordu ve maç sonunda aoldığı 80-72 galibiyetle bunu başardı.

TED’in 2 sayılık basketiyle başlayan maçta Edirnespor önce skora denge getirdi sonra da 5-2 öne geçti. Ardından ilk 5 dakikalık bölüm sona ererken TED skoru 12-7 lehine çevirse de Edirnespor Eren Beyaz ve Erman Demirer’in sayılarıyla önce skoru 12-12 eşitledi. Eren Beyaz ve Berat Gümüş ile 8-0’lık bir seri yakalayan Edirne temsilcisi son 1.45’e 20-12 önde girmeyi başardı. Kalan bölümde 4 sayı daha bulan Edirnespor ilk periyotu 24-15 üstün tamamladı.

İkinci periyota 6-0’lık seriyle başlayan Edirnespor farkı artırmaya başladı 30-15. 5 dakikalık bölüm geride kalırken skor 36-24 oldu. Periyotun kalan bölümünde Edirnespor rakibin sayı farkını azaltmasına izin vermedi ve bu bölümde TED’in 12-9’luk sayı üstünlüğü oldu ve maçın ilk yarısı Edirnespor’un 9 sayı üstünlüğü ile 45-36 sonuçlandı.

Maçın 3.periyotuna takımlar karşılıklı sayılarla başlasa da ilk 3.30 geride kalırken TED farkı 5 sayıya indirmeyi başardı 49-44. Kalan bölümde takımlar birbirlerine sayı üstünlüğü kuramayınca son periyota 54-49 Edirnespor üstünlüğünde girildi.

Son periyota takımlar karşılıklı sayılarla başlarken 2 dakika 59-52 tamamlandı. Maçın son 5 dakikasına girilirken skor 65-59 Edirnespor lehineydi.

Son 5 dakikada da takımlar karşılıklı sayılar üretince maç 80-72 Edirnespor’un galibiyetiyle tamamlandı.

Hafta arası olması nedeniyle bu maçta da tribünler alışılmış kalabalığı göremedi ve Batı Kale taraftar grubu her zamanki tribünlerinde bu hafta da yoktu.

Maç sonunda düzenlenen basın toplantısında Edirnespor koçu Mülkü Karadeniz bu konuya vurgu yaparak “Biz şahıslar gelip geçiciyiz. Bugün burada bu kulübe hizmet ediyoruz, yarın belki başka bir kulübe hizmet edeceğiz. Burası bir şehrin takımı ve şehrin ismini temsil ediyor. Bu yüzden ben kişiler arasında küslüğün şehrin takımına zarar vereceğini düşünüyorum. Bu yüzden ben tüm taraftarlarımıza buraya ne benim için, ne oyuncularım için, ne onun ne bunun için değil Edirne için gelerek takımlarına sahip çıkmalarını istiyorum…. Söylediğim taraftar gruplarına. Dediğim gibi kişiler geçici, ama şehir kalıcı… Başarılı olacaksak bu hep beraber olacak” dedi.

MÜLKÜ HOCAMIZ NE DEMEK İSTEDİ MUTLAKA SEYREDİN KONU İLE AYRINTILI HABERİM SPOR EXTRADAAMICA 66

Bülent Paçarız paylaştı: 9 Mart 2018 Cuma

Edirnespor’da Eren Beyaz 22, Asım Özberkan 14 ve Hasan Seçkin 12 sayı ile oynarken  TED’de Volkan Çam 20 sayı ve Sebahattin Göndür 19 sayı ile öne çıkan oyuncular oldular.

Edirnespor gelecek maçını Boluspor ile oynayacak.

1.Periyot: 24-15

2.Periyot: 21-21 (45-36)

3.Periyot:   9-13 (54-49)

4.Periyot: 26-23 (80-72)

(Haber-Foto-Video: Spor Extra)

 

Check Also

Edirnespor’da Tehlike Çanları Çalıyor

Edirnespor, TBL’nin  8’inci haftasında Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynadığı maçta Manisa BŞB’ne 24 sayı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!