Anasayfa / Birinci Amatör Küme / Zati Çerkez 3 Maçlık Cezaya Tepkili

Zati Çerkez 3 Maçlık Cezaya Tepkili

İki hafta önce 1.Amatör A-Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Karaağaç Ardaspor ve Kirişhanespor arasında oynanan maçta Kirişhanespor hocası Hüseyin Filiz rakip takım hocası Rahmi Kandemir’e küfür ettiği gerekçesi ile maçın hakemi tarafından oyundan çıkarılmıştı.  Hüseyin Filiz’in Karaağaç Ardaspor yedek kulübesi önünden geçerken olayların daha büyümesi neticesinde Karaağaç Ardaspor yedek kalecisinin de olaylara müdahil olduğu gerekçesi ile oyundan ihraç edilmiş ve bu olayların içinde bulunan 2 kişiye verilen cezalar Futbol İl Disiplin Kurulu tarafından açıklanmıştı.

Karaağaç Ardaspor yedek kalecisi Berke Deniz’e verilen 3 maçlık ceza Karaağaç Ardaspor tarafında adaletsiz olarak nitelendirildi ve Karaağaç Ardaspor As Başkanı konuyla ilgili olarak Spor Extra’ya yazılı bir açıklama gönderdi.

Zati Çerkez’in açıklaması şöyle;

“Bundan iki hafta önce Edirne’mizin iki takımı arasında oynanan 1. Amatör Lig maçında, maçın 20.dakikasında meydana gelen iki takımın hocalarının arasındaki söz sataşması, rakip takım hocamız tarafından küfüre dönüşmesi sonucu maçın hakemi Sayın Serdar Döşlü tarafından saha dışına çıkarıldı. Sayın rakip takımımızın hocası bizim yedek kulübesi önünden geçerken kulübe önündeki hocamıza hala küfür ve benzeri söylemlerde bulunması sonucu bizim yedek kulübesinde hareketlenme  yaşanmasına  neden  olmuştur. Hocamız ve genel  kaptanla  bir süre  tarışan  rakip takım hocamız  güçlükle  sahadan  çıkarılmış olup, o kargaşada  yedek  kalecimizde diğer yedek oyuncularımız gibi  ayağa  kalkmış ve bu esnada yedek kalecimiz de maçın hakemi tarafından oyundan atılmıştır. Daha sonra bu oyuncumuza 3 maç ceza verildi.  Rakip  takımın  hocasına  bizim görmediğimiz nasıl bir harekette bulundu ki oyuncumuza 3 maç  ceza  verildi.  Sahanın  bir başından   diğer  başına  kadar  küfür ve benzeri  şeyler  söyleyen  eğitimci   rakip takım hocası  2 maç  ceza alıyor. Bizim oyuncumuza 3 maç ceza veriliyor. Şimdi  burada, bu sene  sahadaki  performansını  son yıllara göre  artırmış olan  Sayın Serdar  Döşlü  hocamız  nasıl  bir rapor yazdı da  bu kadar olaya sebep veren rakip takım hocası 2  maç, bizim oyuncumuz 3 maç ceza aldı. Raporuna neler yazdı ki bizim oyuncumuz 3 maç ceza aldı. Rakip takım hocasına  soruldu mu, yedek kalecimiz size bir eylemde bulundu mu  bir darp söz konusu mu diye ?  Ben rakip takım  hocamıza  2   Maç  az ceza verilemesini değil bizim oyuncumuza verilen 3 maçlık cezanın çokluğunu izah etmeye çalışıyorum.   Şimdi bu vesile ile  Sayın  Hakem  Kurulu  Başkanı  ve Hakem  camiasına  bir ricam  olacak. Bundan  3 ay önce de  dışarıdan şahit olduğum  bir  olay oldu. Şimdi  yedek kulübelerini  düşünün.  Bu Saraçhane de daha fazla önem arz ediyor. Saha ve soyunma odalarından dolayı. Şimdi maç için de uzak yedek  kulübesinden veya sahadan ihraç  edilen  sporcu,  teknik direktör, yönetici diğer takımın yedek kulübesi önünden geçip sahayı terk ediyor ve bu esnada istenmeyen olaylar yaşanıyor.  Bunun için oyundan çıkarılanların  saha komiseri eşliğinde  sahanın  ortasından oyun alanını terk etmesi sağlanmalı  ya da  maçın hakemi oyundan çıkarılan kişiyi  saha  dışına  çıkana kadar bu kişiyi yakın takip etmesini uygun buluyorum.  Çünkü  sinir harbi içinde olan  insanlar  kontrolden  çıkıyor.  Böylece maçın hakemi çıkan kişinin  yaptığı her eylemi    daha net  görür ve duyar. Takdir sizlerin.”

 

Check Also

Bu Mağlubiyet Hiç İyi Olmadı

Her iki takım için de sonucun çok önemli olduğu TBL 10’uncu hafta karşılaşmasında Edirnespor rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!