Anasayfa / Altyapılar / M.Ruşen Erkurt Ortaokulu Edirne’de Bir İlki Gerçekleştirdi

M.Ruşen Erkurt Ortaokulu Edirne’de Bir İlki Gerçekleştirdi

Bir süredir devam etmekte olan Edirne Okullararası Yıldız ve Küçük Erkek/Kız Futbol İl Birinciliği maçları oynanan final karşılaşmaları ile sona erdi.

Buna göre yıldız erkek, yıldız kız ve küçük erkekler kategorilerinde Edirne Merkez Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu bir ilki gerçekleştirerek il şampiyonu oldu.

Yıldız erkekler kategorisinde  Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu ile İmam Hatip Ortaokulu final müsabakasında karşı karşıya geldiler. Normal süresi 2-2 beraberlikle biten maçın sonunda yapılan penaltı atışları sonunda maçı 3-0 Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu kazanarak il şampiyonu olurken Küçük Erkekler kategorisinde de finalde Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu rakibi Hacıilbey Ortaokulu’nu 3-2 mağlup ederek il şampiyonluğuna ulaştı.

Bu sonuçlarla Edirne’de bir ilki gerçekleştiren Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu Yıldız Erkek/Kız ve Küçük Erkekler kategorilerinde Edirne’yi bölge şampiyonalarında temsil edecek.

Küçük Erkekler Marmara Bölge Şampiyonası 10-15 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de, Yıldız Erkek/Kız Marmara Bölge Şampiyonası da 4-8 Nisan tarihleri arasında Sakarya’da yapılacak.

(Spor Extra Haber Merkezi)

Check Also

“Yılın Enleri”nde En Başarılı Altyapı Fatih SK

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF tarafından düzenlenen ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!