Anasayfa / Altyapılar / M.Ruşen Erkurt Ortaokulu Edirne’de Bir İlki Gerçekleştirdi

M.Ruşen Erkurt Ortaokulu Edirne’de Bir İlki Gerçekleştirdi

Bir süredir devam etmekte olan Edirne Okullararası Yıldız ve Küçük Erkek/Kız Futbol İl Birinciliği maçları oynanan final karşılaşmaları ile sona erdi.

Buna göre yıldız erkek, yıldız kız ve küçük erkekler kategorilerinde Edirne Merkez Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu bir ilki gerçekleştirerek il şampiyonu oldu.

Yıldız erkekler kategorisinde  Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu ile İmam Hatip Ortaokulu final müsabakasında karşı karşıya geldiler. Normal süresi 2-2 beraberlikle biten maçın sonunda yapılan penaltı atışları sonunda maçı 3-0 Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu kazanarak il şampiyonu olurken Küçük Erkekler kategorisinde de finalde Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu rakibi Hacıilbey Ortaokulu’nu 3-2 mağlup ederek il şampiyonluğuna ulaştı.

Bu sonuçlarla Edirne’de bir ilki gerçekleştiren Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu Yıldız Erkek/Kız ve Küçük Erkekler kategorilerinde Edirne’yi bölge şampiyonalarında temsil edecek.

Küçük Erkekler Marmara Bölge Şampiyonası 10-15 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de, Yıldız Erkek/Kız Marmara Bölge Şampiyonası da 4-8 Nisan tarihleri arasında Sakarya’da yapılacak.

(Spor Extra Haber Merkezi)

Check Also

U13 ve U19’da 8.Hafta Maçları

Edirne U15 ve U19 Futbol Liglerine 15 Şubat Cumartesi günü oynanacak maçlarla devam edilecek. Maç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!