Anasayfa / Genel / Trakya Birlik Miniklerinden Büyük Başarı

Trakya Birlik Miniklerinden Büyük Başarı

11 Mart 2018 tarihinde Balıkesir’de, Akdeniz Oyunları, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Yasemin Adar adına düzenlenen Küçük Minikler Güreş Turnuvasında  Trakya Birlik Spor Kulübü 2.oldu.

2016  ve 2017 Avrupa,  2017’de de Dünya Şampiyonu olarak ülkemize altın madalyalar kazandıran Yasemin Adar adına Balıkesir’de düzenlenen turnuvaya 23 takım ve 200’e yakın sporcu katıldı.

Trakya Birlik Spor Kulübünün takım halinde ikinci olduğu turnuvada Nazar Kaya, Fatma Kızmaz, Özlem Selda Ergin birincilik kürsüsüne çıkarken, Simge Sarita ikinci ve Dilan Çiftçi ile Elif Amik’de üçüncü oldular.

Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel turnuvayı ikincilikle tamamlamış olmaları üzerine bir açıklama yaparak  “ Trakya Birlik Spor Kulübü olarak Kulübümüz bünyesinde 2 Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu kazanan Yasemin Adar adına Balıkesir’de düzenlenen turnuvaya  alt yapıdan sporcularımızı yolladık. Onlar da gayet başarılı maçlar çıkararak takım halinde 2.oldular.  Biz de minik sporcularımız adına sevindik. Bildiğiniz üzere minik boylar için fazla maç yapma imkanı olmuyor . Turnuvalara katılarak maç tecrübesi kazanıyorlar. Turnuvayı düzenleyen Balıkesir Güreş İl temsilcisine teşekkür ediyorum.” dedi

(Spor Extra Haber Merkezi)

Check Also

Bu Mağlubiyet Hiç İyi Olmadı

Her iki takım için de sonucun çok önemli olduğu TBL 10’uncu hafta karşılaşmasında Edirnespor rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!