Anasayfa / Birinci Amatör Küme / “Hak İstemek İçin, Önce Hak Edeceksin”

“Hak İstemek İçin, Önce Hak Edeceksin”

Geçtiğimiz sezon 1.Amatör Küme’de Yıldırım Kazanovaspor teknik sorumlusu olarak görev yapan Murat Eser Ülker’in yapmış olduğu basın açıklamasının ardından Yıldırım Kazanovaspor Kulübü Başkanı Faruk Kosva’da yazılı bir basın açıklaması yaparak Murat Eser Ülker’in iddialarına cevap verdi. Faruk Kosva’nın konuyla ilgili gönderdiği yazılı açıklama şöyle;

“Yıldırım Kazanovaspor Kulübü olarak hakkımızda çıkan haberlere istinaden, sayın Murat Eser Ülker’in yapmış olduğu ve karalamalar içeren basın açıklamasına cevap verme hakkımızın olduğunu düşünüyoruz.

Bu yol yanlış yoldur. Biz hak edenin hakkını vermemezlik yapmıyoruz. Hak etmediğini düşündüğümüzün hakkını vermiyoruz. Hak, hak edenindir demiş büyüklerimiz. Hak edenin hakkını vereceksin denir. Fakat Murat Eser Ülker hak etmediğini istiyor. Bir erteleme maçının olduğunu bile bile takımı çalıştırıp  maça hazırlamayı değil, tatile gitmeyi tercih etmiştir. Takımın yapmış olduğu antrenmana katılmayan, erteleme maçında takımın yanında olmayan, devre arasında yapılan hazırlık maçlarında ve antrenmanlarda takımın yanında olmayan bir teknik sorumlu hangi haktan bahsediyor. Hak edersin hakkını alırsın. Biz senin hakkını yemeyiz.

Yolumu Kazanova ile ayırdım demişsin. Sen değil biz seninle yollarımızı ayırdık. Bunu sen de, ben de, tüm futbol camiası biliyor. Soruyorum bir takımı çalıştırırken başka bir kulüp ile görüştün mü? Ve bunu öğrendiğim için seninle yollarımızı ayırdım. Görüşmüş olduğun kulübe ‘Pazartesi antrenmana başlayalım diyorsun.  Çarşamba 08:00-09:30 saatlerinde Kazanova’yı çalıştırmaya geliyorsun. Kafasında 2 takım ve para olan bir kişi ne kadar verimli olabilir? Sana ve tüm antrenör camiasına soruyorum, verimli olabilir mi?

Tecrübeden bahsediyorsun. 3 tane üniversite bitirdiğini belirtmişsin. Senin lisanslı olarak çalıştırdığın ilk takım Kazanovaspor dur. Bunu  sen de biliyorsun, ben de. TÜFAD’ta biliyor.

Edirne’de futbolun ilerlemesi için taşın altına el koymaktan bahsediyorsun. Böyle basın açıklaması yaparak mı? Senin Kazanovaspor’dan alacağının ne kadar olduğunu ben söyleyeyim. Tüm spor camiası bilsin. Bizim gizlimiz saklımız olmadı, olamaz da. 450 TL. Bunun için basın açıklaması yapman yanlış. Bir de kalkıp Kazanova’dan alacaklarımı alamadım demişsin. Yalan beyanda bulunmak senin gibi 3 üniversitesi bitirmiş bir insana yakışmıyor. Hele yeni hocalık lisansı almış olmasına rağmen. Edirne’de ne hocalar var parasını alamayan fakat hiç biri basın açıklaması yapmaya gerek duymuyor. Çünkü sporu ve sporcuyu gerçekten seviyor.

Şimdi soruyorum, gerçekten Murat Eser Ülker hak etmiş midir, etmemiş midir? Bir hocanın almış olduğu maaştan hariç play-off müsabakasına çıkma için para istemesi doğru mudur, yanlış mıdır?  Ama senin futbol sevgin bu kadar herhalde? Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Atmış olduğun mesajlar bende kayıtlı ve bunların bir kısmını Tertip Komitesi toplantısında arkadaşlara gösterdim. Onlar kimin haklı, kimin haksız olduğunu daha iyi biliyor. Hak istemek için önce hak edeceksin. Saygılarımla.”

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!