Anasayfa / Basketbol / Boyacıoğlu “Benden Bu Kadar” Dedi !

Boyacıoğlu “Benden Bu Kadar” Dedi !

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, sezonun sona ermesinin ardından bugün bir açıklamayla ailesinin ve dostlarının da tavsiyelerini dikkate alarak noktaladığını duyurdu.

“Çok yüksek bütçeli takımların Edirne’deki yüreği basketbol sevdalısı birkaç kişi ile yürütülemeyeceği açıktır. Yaşanan tecrübeler bunu göstermiştir.

Olin Erkek Basketbol takımı ile 12 yıl önce başlattığım, 7 yıldır Edirnespor Kadın Takımı ile devam ettiğim basketbol yöneticiliğimi ailemin ve bana değer veren kişilerin tavsiyelerini de dikkate alarak noktalamaya karar verdim.

Edirnemizde kadın basketbol adına önemli bir değer ve Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde yer alan 16 takımdan biri olan kulübümüz koşullar uygun olduğu takdirde devam eder ya da Sonlanır. Bunu zaman gösterecek.” denilen ve kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklama aynen şöyle;

“Edirne’de Kadın Basketbolunda Yedinci Sezonun Ardından…

2011 yılında Edirne’de başlattığımız kadın basketbol mücadelemizin 7. Sezonunu tamamladık.

Dört sezondur ana sponsorumuz Edirne Belediyesi ve Başkanımız Sayın Recep Gürkan’a katkıları için teşekkürlerimizi borç biliriz.

Sağlık sponsorumuz, olmazsa olmazımız Ekol Hastanesi ve tüm personeline Yönetim kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Yalnız, Başhekim Dr. Turhan Gazioğlu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Prof.Dr. Tuncay Çağlar nezdinde çok teşekkür ederiz.

Maçlarımızın güvenliğini sağlayan Emniyet Müdürümüz Ali Kemal Kurt ve tüm Emniyet personelinin katkıları olmadan bu kadar huzurlu maçlar oynayamazdık.

Maç ve antrenman yaptığımız Mimar Sinan Spor Salonundaki her türlü destekleri için Gençlik Spor İl Müdürü Zekeriya Bayrak ve personeline teşekkürler.

Takımımızın altıncı oyuncusu gibi her maçımızda hatta deplasmanlarımızda yanımızda yer alan Basketbol sevdalısı Taraftarlarımıza (kadın, erkek, çocuk, engelli) Şükran’larımızı sunarız.

Büyük bir ailenin diğer önemli parçaları 2017-18 sezonu Yönetim Kurulu üyelerimiz ; Ebru Z. Boyacıoğlu, Tuncay Çağlar, Emre Alp, Doğan Emel, Murat Muranlı, Cemile Özeker, Serkan Üner, Mert Seyyar’a maddi ve manevi destekleri için müteşekkiriz. Önceki sezonlarda Takımımıza destek veren yöneticilerimizin, kurum ve kişilerin de katkıları yadsınamaz.

Genel Koordinatörümüz, Teknik Ekibimiz, Oyuncularımız, Anansörümüz tüm sezon boyunca görevlerini ifa etmeye çalıştılar. Basketbola hizmetleri için teşekkürler.

Yerel ve ulusal yayınları ile bize haberlerinde yer veren tüm Basın kuruluşlarına çok teşekkür ederiz.

Önceki yıllarda da belirttiğimiz gibi En büyük hedefimiz basketbolun Edirne’de var olması ve çağdaş kentimizde Kadınların her alanda olduğu gibi sporda da görünür olmasıdır. Bu amaçla Başlattığımız mücadeleler takımımızın Türkiye Kadınlar Süper Ligine çıkarak 2 sezon yer almasını ve Eurocup seviyesinde Avrupa’da Çeyrek Final başarısı göstermesini sağlamıştır. Ancak basketbol liglerinde yaşanan gelişmeler finansal sponsor olmadan sürdürülebilirliği imkansız hale getirmiştir.

Ülkedeki ekonomik koşullar, pek çok kent takımının darboğaza girmesine ve hatta liglerden çekilmesine (Ordu, Osmaniye, İzmir Becker gibi) neden olmuştur. Tüm bu olumsuzluklara rağmen TKBL’nin en düşük bütçeli takımı olarak ligi 12. sırada tamamlayarak ligde kalmayı başardık.

Çok yüksek bütçeli takımların Edirne’deki yüreği basketbol sevdalısı birkaç kişi ile yürütülemeyeceği açıktır. Yaşanan tecrübeler bunu göstermiştir.

Olin Erkek Basketbol takımı ile 12 yıl önce başlattığım, 7 yıldır Edirnespor Kadın Takımı ile devam ettiğim basketbol yöneticiliğimi ailemin ve bana değer veren kişilerin tavsiyelerini de dikkate alarak noktalamaya karar verdim.

Edirne’mizde kadın basketbol adına önemli bir değer ve Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde yer alan 16 takımdan biri olan kulübümüz koşullar uygun olduğu takdirde devam eder ya da Sonlanır. Bunu zaman gösterecek.

Basketbol sevgim ben yaşadığım sürece devam edecek”

Saygılarımla

Murat Boyacıoğlu

Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!