Anasayfa / Altyapılar / İl Özel İdare’de 1.Amatör Küme’de

İl Özel İdare’de 1.Amatör Küme’de

Edirne 2.Amatör Küme karşılaşmaları 6 Mayıs Pazar günü oynanan 2 karşılaşma ile devam etti.

A-Grubunda lider Süloğluspor haftayı maç yapmadan bay olarak geçerken Köprücespor, Aslıhanspor’un ligden çekilmesi sonucu haftayı 3-0 hükmen galibiyetle kapadı.

Grupta oynanan tek karşılaşma Sarayspor ile Mega Genç arasındaydı. Maç öncesi Mega Genç’in 6, Sarayspor’un 4 puanı bulunuyordu. Oynanan karşılaşma sonunda Mega Genç rakibi Sarayspor’u 3-2 mağlup etmeyi başararak puanını 9’a çıkardı ve Sarayspor ve Köprücespor karşısında 5 puan avantaj sağladı.

Bu grupta oynanan tek karşılaşma sonrası ilk yarı tamamlandı ve A-Grubunda ilk yarıyı Süloğluspor 12 puanla lider, Mega Genç’te 9 puanla ikinci sırada tamamladı. 5 takımın yer aldığı A-Grubunda Köprücespor 7 üçüncü, Sarayspor 4 puanla dördüncü sırada. Aslıhanspor ilk 3 maç sonunda aldığı 3 mağlubiyetten sonra ligden çekildi.

Aslıhanspor’un ligden çekilmesi sonucu A-Grubunda 3’er karşılaşma daha oynanacak. Süloğluspor kalan 3 maçından en az 1 puan alması halinde 1.Amatör  Kümeye çıkmayı garantileyecek. İkinci yükselecek takım için Mega Genç avantajlı gözüküyor.

4 takımlı B-Grubunda tek maç oynandı. Lider Enezspor, Karakasımspor’un ligden çekilmesiyle haftayı 3-0 hükmen galibiyetle kapadı ve puanını 15’e çıkardı. Grupta oynanan tek maçta İl Özel İdarespor, Enderspor’u 6-1 mağlup ederek 12 puana ulaştı ve Enezspor ile birlikte 1.Amatör Kümeye yükselmeyi garantiledi.

13 Mayıs Pazar günü oynanacak İl Özel İdarespor-Enezspor maçıyla bu grupta sezon tamamlanacak. Son haftayı Enderspor, Karakasımspor maçı dolaysıyla maç yapmadan 3puanla kapatacak ve sezonu 6 puanla tamamlayacak.

Toplu sonuçlar;

A-Grubu:

Köprücespor 3-0 (Hükmen) Aslıhanspor

Sarayspor 2-3 Mega Genç

B-Grubu:

Enezspor 3-0 (Hükmen) Karakasımspor

İl Özel İdare SK 6-1 Enderspor

Spor Extra Haber Merkezi

Check Also

U11’de İlk Yarı Sona Erdi

Edirne 2018-2019 Futbol Sezonunun son resmi karşılaşmaları olan U11 Mini Minikler Futbol Liginde 4’üncü hafta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!