Anasayfa / Genel / Pedallar Avrupa Birliği İçin Çevrilecek

Pedallar Avrupa Birliği İçin Çevrilecek

Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ve Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Edirne Uluslararası Bisiklet Şenliği’nde geri sayım başladı. Avrupa Günü etkinlikleri dahilinde 9 yıldır başarıyla sürdürülen organizasyon kapsamında Pazar günü yüzlerce bisikletli, Edirne sokaklarında pedal çevirecek.

Bu yıl 13 Mayıs Pazar günü Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen organizasyon sonrası verilecek startla gerçekleştirilecek olan şenlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen bisikletlilerin yanı sıra Bulgaristan’dan bisikletlilerin pedal çevirmesi bekleniyor.

Şenlikle ilgili olarak davet mektuplarını ve İngilizce basılan afişleri, Yunanistan’ın Orestiada ve Dimetoka şehirleri ile Bulgaristan’ın Svilengrad şehrine ilettiklerini, ayrıca Edirne’de de çeşitli noktalara afişler asarak organizasyonun duyurusunu yaptıklarını belirten EDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Orkun Akman, Yunan bisikletlilerin bu yıl organizasyona katılmayacağını söyledi. Yunan makamlarına ve Orestiada’da faaliyet gösteren gerekli kulüp ve topluluklara davetiyle ilettiklerini ancak iki ülke arasında yaşanan asker krizi nedeniyle Yunanlıların bu yılki organizasyona katılamayacağını ilettiklerini ifade eden Akman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

AKMAN: EDOSK OLARAK BÜYÜK BİR ÖZVERİ VE ÇABA GÖSTERİYORUZ

“EDOSK’un 10 yıldır büyük bir özveri ve çaba göstererek önderlik ettiği Edirne Uluslararası Bisiklet Şenliği bu yıl da yüzlerce bisikletliyi Edirne’de bir araya getirecek. Bugüne kadar harcadığımız enerji sonunda şenlik giderek büyüdü ve artık uluslararası boyutta tanınırlığı olan bir festivale dönüştü. Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin büyük katkı ve desteği ile gerçekleştirilen etkinliğe Edirne’nin yanı sıra Trakya’da ve Türkiye’de faaliyet gösteren bisiklet dernekleri, grupları ve toplulukları davet edildi. Ayrıca Yunanistan ve Bulgaristan’daki yetkili makamları da her yıl olduğu bu yıl da davet ettik.

“ÜÇ ÜLKEYİ BULUŞTURAN ORGANİZASYONLARA İMZA ATMAKTAN MUTLULUK DUYOYORUZ”

Edirne’de gerçekleştirilen onlarca renkli etkinlikten biri olan şenliğimiz aynı zamanda Edirne’nin bisiklet sporlarına uygun bir kent olduğunun açık bir göstergesidir. Ayrıca iki Avrupa Birliği üyesi ülkeye sınır komşuluğu yapan Edirne’de üç ülkeyi kapsayan, üç ülke insanını buluşturan organizasyonlara imza atmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz. Bu tür etkinliklerimiz Edirne’nin uluslararası arenada tanınırlığına olumlu katkılar sağladığı gibi Edirne turizmi için de faydalı oluyor.”

ALMAN PARLAMANTER CRAMER DE KATILYOR

Bu yılki şenliğe Avrupa Parlamentosu Milletvekili Turizm ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Alman Michael Cramer’in de katılacağını ifade eden Akman, EDOSK olarak 10 yıldır sahiplendikleri organizasyonu bundan sonra da devam ettireceklerini ve şenliğin EDOSK önderliğinde sürdürülen organizasyon olmaya devam edeceğini vurguladı. Akman ayrıca, organizasyondaki çalışmalarından ötürü Elif Yardımcı’ya teşekkürlerini sundu.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan festivalin program akışı ise şu şekilde:

10.30 – 11.30         Bulgar bisikletlilerin Pazarkule’de karşılanması

12.00 – 12.30          Saraçlar Caddesi’nde toplanma & Müzik ve dans gösterileri

12.30 – 13.30        Açılış ve protokol konuşmaları & Plaket töreni

13.30                        Bisiklet turu startı

BİSİKLET TURU GÜZERGÂHI

Saraçlar Caddesi’nden başlayacak bisiklet turu Talatpaşa asfaltından Trakya Birlik kavşağına, oradan da Zübeyde Hanım, İlhami Ertem, İbrahim Ay ve Şevki Arman caddeleri takip ederek

Olin kavşağındaki Atatürk Bulvarı’na kadar sürecek. Daha sonra Atatürk Caddesi üzerinden Carrefour kavşağına ve oradan da İstiklal Vardar Caddesi takip edilerek Tunca ve Meriç nehirleri üzerinden Lozan Caddesi’nde sonra erecek.

 

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!