Anasayfa / Altyapılar / Anneleriyle Futbol Oynadılar

Anneleriyle Futbol Oynadılar

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Edirne Fatih SK, Şükrüpaşa SK ve Genç Aslanlar SK kulüplerinin katkısı ile hayata geçirilen   ‘Annemle Futbol Oynuyorum’ etkinliği 13 Mayıs Pazar günü Edirne 25 Kasım Stadında yapıldı.

9-10 yaş grubunda çocukların anneleri ile futbol oynadığı etkinliğin ardından da 10 takımın katılımıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Futbol Turnuvası düzenlendi.

4 anne 4 çocuktan oluşan 4 takım 2 sahada futbol oynadılar.

Maçlardan birini Edirne’nin Süper Lig hakemi Özgür Yankaya yönetti. Yankaya yönettiği maç öncesi anne ve çocuklara yönelik kısa bir konuşma yaparak “Bugün kartlarımla gelmedim çünkü burada anneler ve çocuklar var. Böyle güzel bir etkinliğe kartlarımı getirmem doğru olmazdı” dedi.

Maçlardan önce ‘Annemle Futbol Oynuyorum’ etkinliğinin düzenlenmesine katkı veren ve 19 Mayıs Futbol Turnuvasını düzenleyen 3 kulüp adına  Edirne Genç Aslanlar SK Yöneticisi Turgut Terzi bir konuşma yaptı. Terzi konuşmasında; “Böyle güzel bir günde, bütün dünyanın en değerli varlığı olan çocuklarımızla birlikte olmaktan çok mutluyuz. Anne ve çocuklarının bir arada olması, çocukların geleceğe daha da güvenle bakması adına böyle bir organizasyonun yapılması uzun zamandan beri aklımızdaydı. Buna ön ayak olan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü öyle bir güne denk getirildi ki bizim için geleceği daha değerli kılan annelerimiz, eşlerimiz ve çocuklarımız bir arada. Ayrıca 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı da çok yakın. Aynı zamanda çocukların birbirlerinin farkında olarak yapacakları bu şenlikte hem anneler günü, hem 19 Mayıs, hem de sporu bir arada yapacak olmaları bizim için ekstra bir kazanç” dedi.

Maçların ardından etkinliğe katılıp futbol oynayan annelere birer katılım belgesi verildi.

Haber-Foto:Spor Extra

Check Also

U19 ve U13’lerde 2.Hafta Puan Durumu

Edirne U19 ve U13 futbol liglerinde ikinci hafta geride kalırken 4 grupta puan sıralaması şöyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!