Anasayfa / Basketbol / “Yorgunduk Ama Akıllı Oynadık”

“Yorgunduk Ama Akıllı Oynadık”

Cumartesi günü Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynadığı Boluspor’u 63-50 mağlup etmeyi başararak 5.hafta sonunda 4’üncü galibiyetini alan ve liderliğini devam ettiren Edirnespor koçu Mülkü Karadeniz maç sonunda yapılan basın toplantısında Artvin deplasmanın yorgunluğuna rağmen kazanmaları gerekn bir maçı akıllı oynayarak kazandıklarını belirti. Toplantıda söz alan Edirnespor oyuncusu Erhan Yetim’de Artvin deplasmanının yorgunluğuna rağmen maçı kazanmış olmalarının önemine dikkat çekti.

Edirnespor baş antrenörü Mülkü Karadeniz’in 2800 kilometrelik Artvin deplasmanı yorgunluğunun sesine de yansıdığı basın toplantısındaki görüşleri şöyle;

“Artvin deplasmanı git gel 2800 kilometre yol. Artı dönüş yolculuğunda bindiğimiz 2 vasıtanın da arıza yapmış olması sonucu buraya çok ciddi anlamda yorgun geldik. Erhan’ın dediği gibi kazanmamız gereken bir maçı akıllı oynayarak kazandık. Kendi evimizde şu an üçüncü maç galibiyet ile tamamlandı. 4 maçımız daha var Edirne’de. Maşallah deyip, dili ısırıyorum. Sahamızda yediğimiz sayı ortalaması 52. Bugün 50 sayı yedik. Gerçekten çok çok yorgunduk. Ben çok yorgundum, oyuncuları düşünemiyorum bile. Bolu takımını ve Murat koçu göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Daha çok maç var önümüzde. Hedefimiz Manisa’ya lider olarak gitmekti ve şu an bu hedefimizi gerçekleştirdik. Takımımız Manisa’da Manisa’yı yenebilmek için elinden gelen mücadelenin fazlasını verecek. İnşallah sezon sonu oyuncu arkadaş ve  kardeşlerimin koyduğu hedef doğrultusunda lige çıkabilmek yolunda şimdilik sorunsuz bir şekilde ilerliyoruz. Bundan sonraki maçlarda Bolu takımına başarılar diliyorum.”

Basın toplantısına katılan Boluspor baş antrenörü Murat Yolcu’da Edirnespor’un final grubuna iyi başladığını belirterek maç ilgili görüşlerini şöyle açıkladı;

“Formda bir Edirne, iyi oynayan bir Edirne, final grubuna iyi başlayan bir Edirne. Şansız taraf biziz ama Edirnespor’u tebrik etmek lazım. Taraftar çok iyi bir atmosfer. Açıkça söylemek gerekirse Edirnespor’un uzunlarını tutamadık. Erene Beyaz ve Hasan Seçkin oyunu gerçekten domine ettiler. Bizim uzunlarımızın da atamaması, oynayamaması.. Kısaca maçın özeti bu.”

Spor Extra Haber Merkezi

Check Also

U19 ve U13 Liglerinde Toplu Sonuçlar

Edirne U19 ve U13  futbol liglerine ikinci hafta maçları  bugün oynanan karşılaşmalarla geride kaldı. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!