Anasayfa / Genel / Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Amatör Spor Kulüplerine Yardım

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Amatör Spor Kulüplerine Yardım

 

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu TASKK bir açıklama yaparak Gençlik veSpor Bakanlığı’nın, Türkiye Futbol Federasyonu’na tescilli futbol kategorisinde faaliyet gösteren ve 2017-2018 sezonunda yapılan futbol faaliyetlerine katılan ve bugüne değin hiç yardım alamayan faal spor kulüplerine destek yapacağını açıkladı.

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF tarafından Edirne amatör spor kamuoyuna bildirilen TASKK’ın konuyla ilgili açıklaması aynen şöyle;

“Gençlik ve Spor Bakanlığımız,Türkiye Futbol Federasyonuna tescilli futbol kategorisinde faaliyet gösteren 2017-2018 sezonunda futbol faaliyetlerine katılan ve bugüne kadar hiç yardım almayan faal amatör spor kulüplerine destek olmayı planlamaktadır.Ancak,Bakanlığımızın destek olabilmesi için spor kulüplerinin Spor Genel müdürlüğü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine tescilli olmaları gerekmektedir.

Spor genel müdürlüğümüzün Türkiye futbol federasyonundan aldığı amatör spor kulüpleri listesine göre,3598 faal kulübün 1754 adedinin aynı zamanda Gençlik Hizmetleri spor il müdürlüklerine tescillerini yaptırdıkları tespit edilmiştir. 585 kulübün gençlik hiz. ve spor il müd. tescilini yaptırdığı fakat faal olmadığı tespit edilirken 1259 kulübün gençlik hiz.ve spor il müdürlüklerine tescil yaptırmadıkları görülmüştür..

— TFF’ye ve SGM ye tescilli faal kulüpler :Bu kulüplerimizin DERBİS no’larının doğruluğunun kontrölü yapılarak önümüzdeki günlerde açıklanacak yardım dağıtma takvimine hazır olmalarını yardım almaya hak kazandıklarını duyurmanız gerekmektedir..Not:DERBİS nosu yanlış olan kulüp varsa bunların Konfederasyona bildirilmesi gerekmektedir..

—TFF’ye tescilli faal kulüplerden SGM’ye daha önce tescil yaptırmasına rağmen SGM de faal görülmeyen kulüpler: Bu kulüplerimiz Gençlik hiz. ve spor il müdürlüklerine başvurarak tescillerini tekrar faal hale getirmelidirler…

TFF’ye tescilli olup SGM ye tescil yaptırmamış kulüpler:Bu kulüplerimiz illerindeki gençlik hiz. ve spor il müdürlüklerine başvurarak spor genel müdürlüğü bünyesindeki bir veya birden fazla bağımsız federasyona tescillerini yaptırmaları gerekiyor.TASKK olarak kulüplerimize önerimiz illerine ilçelerine ve semtlerine uygun branş seçmeleri. Önceliğin Atletizm branşı olması temennimizdir..

Kulüplerimizin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüklerine tescil yenileme ve yeni tescil işlemlerini en geç 04 haziran 2028 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

Spor Extra Haber Merkezi

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!