Anasayfa / Altyapılar / Çolakçavdar, Maç Performans ve Analiz İzleme Kursu’na Katılacak

Çolakçavdar, Maç Performans ve Analiz İzleme Kursu’na Katılacak

Beden Eğitimi öğretmeni, Edirne Birlik SK ve Edirne Altınordu Futbol Okulu antrenörü Emre Çolakçavdar antrenörlük formasyonunu geliştirmek için Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 30 Haziran 6 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Riva Hasan Doğan Tesislerinde düzenlenecek olan Maç Performans ve Analiz İzleme Kursu’na katılacak.

UEFA B ve kaleci antrenörlüğü belgesine sahip olan Emre Çolakçavdar konuyla ilgili Spor Extra’ya yaptığı açıklamada “Futbol her geçen gün gelişiyor ve yenilikler geliyor. Özellikle bizim gibi alt yapılarla çalışan antrenörlerin bu gelişmeleri yakından takip etmeleri ve mesleki formasyonlarını sürekli geliştirmesi gerekiyor. Ben de bunları elimden geldiğince yakından takip etmek istiyorum. Bu nedenle sahip olduğum UEFA B lisansı ve kaleci antrenörlüğü belgemin yanına bir yenisini daha eklemek ve mesleki çalışmalarımda daha verimli olmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 30 Haziran 6 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Riva Hasan Doğan Tesislerinde düzenlenecek olan Maç Performans ve Analiz İzleme Kursu’na katılacağım. Burada öğreneceğim bilgiler sonunda şu anda çalıştırmakta olduğum Edirne Birlik Spor Kulübünün maçlarını videoya kaydedip bunlar üzerinde çalışmalar yapmak. Maçlardan sonra oyuncularımızla birlikte çekilen bu videolar üzerinden futbolcularımızın maç içinde yaptıkları hataları, doğruları, pozisyonları gösterip onların futbol bilgilerini daha da geliştirmelerine bilimsel katkı sunma imkanı yakalayacağız. Bunları zaman zaman yapsak da bu seminere katılıp konuyla ilgili bilgilerimi pekiştireceğim ve konuyla ilgili bir sertifika sahibi olacağım” dedi.

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

 

Check Also

2.Trakya Birlik U11 Cup Basın Toplantısı Yapıldı

Spor Extra tarafından düzenlenen ve bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek olan “Spor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!