Anasayfa / Altyapılar / “Çorlu-Edirne Gerginliğinin Kurbanı Olduk”

“Çorlu-Edirne Gerginliğinin Kurbanı Olduk”

Çorlu’da düzenlenen U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarında Edirne’yi temsil eden Enderspor U17 futbol takımı 3-2 kazandığı ilk maçının ardından ikinci maçında Kocaeli Çayırovaspor’a 6-0 yenilerek şampiyonaya veda etti.

Enderspor’da 5 futbolcunun kırmızı kart görmesi ve sahada 6 kişi kalması nedeniyle kurallar gereği maçın hakemleri maçı 72.dakikada tatil etti.

Enderspor antrenörü Ender Tatu olaylı maçın ardından Spor Extra’ya bir açıklama yaparak maçın gergin geçmesini, olayların çıkmasını Çorluspor 1947 ile Edirnespor arasında birkaç yıldır var olan gerginliğin neden olduğunu söyledi. Ender Tatu bu gerginliğin Enderspor’un şampiyonadan elenmesine neden olduğunu iddia etti.

Ender Tatu Spor Extra’ya konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Çorlu’ya geldiğimiz ilk günden itibaren bize karşı takınılan tavır hiç dostça değildi. Ne Tekirdağ ASKF’den ne de Tekirdağ Futbol İl Temsilciliği’nden gerekli ilgi ve anlayışı göremedik. Tek bir kişi bile bizimle ilgilenmedi. Nerede kalıyorsunuz, bir şeye ihtiyacınız var mı diye soran bir kişi bile olmadı. Daha ilk maçımızdan itibaren saha komiseri olarak görev yapanların bile tavırları dostça değildi. İlk maçı kazanmamız karşısında memnun olduklarını bile söyleyemem.

Çayırova maçımızı yöneten Tekirdağ bölgesi hakemleri daha maçın başından beri takımımıza karşı ön yargılı yaklaştılar. İlk golü yediğimiz pozisyonda, defans arkasına atılan topa koşan rakip oyuncu liberomuzu yere serip bariz faul yapmasına rağmen hakem düdük bile çalmadı. Oyuncumuz da bu bariz faul karşısında faul beklentisiyle durunca kalemizde ilk golü yedik. Hakemlerin oyuncularımıza karşı sahada hitap şekilleri terbiye sınırlarının çok ötesindeydi. Bütün bunlar oyuncularımızı demoralize etti. Hakem maçta 100 düdük çaldıysa bunun 90’ı bizim aleyhimize oldu. Oyuncularımızın yedikleri kartlar maçın hakemine yaptıkları itirazlardan geldi. Sahadan 5 oyuncumuz da atılınca kurallar gereği maça devam edilmedi. Bütün bu olanların nedeni Çorluspor ile Edirnespor arasında son yıllarda yaşanan gerginlikler. Bu gerginliğin kurbanı olduk. Başarılı olamamamız için her şey yapıldı”.

Ender Tatu ayrıca maç sonunda Enderspor oyuncularının soyunma odalarının kapılarını, duvarlarını tekmelediği yolundaki haberlerin de doğru olmadığını ifade ederek “Kesinlikle böyle bir şey yok” dedi.

Spor Extra Haber Merkezi

(Fotoğraflar:Trakya Spor Gazetesi)

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

U19 ve U13 Liglerinde Toplu Sonuçlar

Edirne U19 ve U13  futbol liglerine ikinci hafta maçları  bugün oynanan karşılaşmalarla geride kaldı. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!