Anasayfa / Basketbol / “Edirneli Oyuncular Gemiyi Terk Etti”

“Edirneli Oyuncular Gemiyi Terk Etti”

Çarşamba günü lider Manisa BŞB karşısında alınan galibiyet sonrası düzenlenen basın toplantısında Edirnespor basketbol takımının baş antrenörü Mülkü Karadeniz ve kaptan Eren Beyaz önemli ve sitemkar açıklamalarda bulundu.

Kaptan Eren Beyaz bu kadar zorluklar içinden geçilerek ligde bu duruma geliniyorsa herkesin kendilerine saygı duyması gerektiğini belirtirken koç Mülkü Karadeniz’de ilginç bir noktaya dikkat çekerek zorluklar içinde gemiyi ilk terk edenlerin Edirneli oyuncular olduğunu söyledi.

Oldukça dolu oldukları izlenen Eren Beyaz ve Mülkü Karadeniz’in basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle;

EREN BEYAZ: BİZE KİMSENİN SÖYLEYEBİLECEK HER HANGİ BİR LAFI YOK

“Biliyorsunuz, o kadar büyük ve o kadar zor bir sezon geçirdik. Şu anda ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. İlk başta buraya gelen seyirciye, bizi destekleyen insanlara bu destekleri için çok teşekkür ediyorum. Sonra takım arkadaşlarıma, bu zamana kadar  ellerinden gelen her şeyi verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki Final maçı bizim için final maçı. Kaybetmekte var kazanmakta. Biz orada yine burada gösterdiğimiz mücadelenin aynısını göstereceğiz. Normal sezonu birinci bitiren ve şu anda ligde birinci olan Manisa takımın 44 sayıda tuttuk. Bunun üstüne daha fazla bir yorum yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Diğer takımlara göre bu kadar düşük bütçeli, bu kadar zor bir sezon geçirdikten sonra biz hala şuraya son maçta bu kadar emeğimizi, alın terimizi koyup, bu kadar büyük bütçeli takımlarla aynı galibiyet sayısıyla son maça geliyorsak herkesten bence teşekkürü hak ediyoruz. Başka kimsenin kimseye söyleyebilecek her hangi bir lafı olabileceğini düşünmüyorum, eleştiri, kötüleme her hangi bir şey. Belki bu maçta ben kötü oynadım, belki diğer maçta başka bir arkadaşım, öbür maçta bir diğer arkadaşım kötü oynadı. Ama bakıyoruz ki demek kimse kötü oynamamış ki biz bugün buradayız ve Final’i yendiğimiz takdirde ligdeyiz. O yüzden kimsenin kimseyi eleştirme hakkı yok. Seyircinin de yok. Bunu söylememin nedeni, Artvin maçında biraz taraftarlardan duyduklarımdan dolayı. Son maçımızı oynayacağız, bu maçta da terimizin son damlasına kadar savaşacağız. Kazanırız kaybederiz. Artık orası o gün ki performansa bağlı. Son maç, tek maç. Ama ben kazanıp lige çıkacağımıza inanıyorum. O yüzden bize olan desteğin yine devam etmesini rica ediyorum, bu güne kadar verilen destekler için de teşekkür ediyorum.”

MÜLKÜ KARADENİZ: EDİRNELİ OYUNCULAR GEMİYİ TERK ETTİ

“Kaptanın söylediklerine katılmakla beraber birkaç şey eklemek istiyorum. Çok zor bir sezon geçirdik. Şu güne kadar kaç maç oynadık artık karıştırıyorum, sanki matematiği unuttum. Bugün sahada sadece 44 sayıda tuttuğumuz için değil, final grubu ve ilk grup dahil olmak üzere şu an ligin en az sayı yiyen takımıyız. Ki biz gerçekten çok dar bütçeli bir takımız. Herkesin bunu ne kadar şişirdiğini bilmiyorum ama problemlerle buralara kadar gelmiş bir takımız. Oyuncu arkadaşlarıma ben Fethiye maçından sonra söylemiştim ‘Bu organizasyonda her şey çok kötü olabilir ama en güzel olan sizlersiniz’ diye. Bunu söylememin nedeni tamamen bu davayı sahiplenmeleriydi. Son maçı oynayacağız, benim tek serzenişim, Edirneli oyuncu diyoruz, alalım. Aldım. Takımda sezon başında 2 tane Edirneli oyuncu vardı. Edirneli oyuncular gemiyi terk etti, dışarıdan gelenler geminin içinde kaldılar, devam ettiler. Bunu söyleyebilmek için koca bir sezon bekledim. Hatta Sedat’ı da sezon başında geldiğini düşünürsek 3 tane Edirneli oyuncu. Buradan çıkarak bizimle beraber yola devam eden tüm oyunculara teşekkür ediyorum. Çok dramatik başladık sezon başında ama sonu inşallah güzel olacak. Bundan sonra mazeretimiz yok. Ben Final’i deplasman olarak görmüyorum. Gideceğiz, oynayacağız. Kazanmak istiyoruz. Şu an üçüncülüğü garantiledik. Kimsenin ne yaptığı ile ilgilenmeden kendi işimizi kendimiz gördük. Final grubu başlarken bir şeyler söylemiştim; 9 veya 10 galibiyet bize yetecektir diye. Yani yanlış matematik yapmamışız. Sahada kötü oyun olabilir. Ben de kötü olabilirim, oyuncu da kötü olabilir. 45-46 maçı eleştiren arkadaşlar buyursun gelsin, oynasınlar. Bu kadar dar rotasyon, bu kadar problemler, organizasyon içerisinde davayı sahiplenmeye çalışan bir oyuncu grubu. Herkesin beni, bizi sevmese de takıma saygı duyması gerekir. İnşallah Final maçını kazanırız, kendi işimizi yine kendimiz görürüz ve lige çıkarız. Olmazsa da tüm oyuncu arkadaşlara kaptan nezdinde teşekkür ediyorum, ellerine ayaklarına sağlık. İnşallah tekrar buluşma arifesine geldiğimizde hep beraber burada lige çıkmayı kutluyor oluruz. Hepinize sezon boyunca iç saha maçlarında bize vermiş olduğunuz desteklerinizden, yazılarınızdan, paylaşımlarınız dan dolayı çok çok teşekkür ederim.İnşallah sizde ki anlayışı, sizdeki görgüyü başka insanlar da eleştiri yapmak için, sosyal medyada yazmış olmak için değil, bilerek yapıcı olarak yapar, bizim yapıcılığa ihtiyacımız var. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Haber-Foto:Spor Extra

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

Bu Takımda Neden Edirneli Futbolcu Yok ???

U14 Milli Takımına oyuncu sağlamak amacıyla oluşturulan Trakya Karması geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!