Anasayfa / Basketbol / Şimdi Biraz da Tatil Zamanı

Şimdi Biraz da Tatil Zamanı

Spor Extra olarak Ekim 2012’de çıktığımız yolda bir sezonu daha geride bıraktık. Oldukça yorucu geçen bir sezonun ardından şimdi bizim için de Ekim ayına kadar nispeten daha az yoğun geçecek günler, bir anlamda tatil başlıyor.

6 yıldır, her geçen yıl üstüne biraz daha olumlu şeyler koyarak yayın hayatını sürdürüyor Spor Extra. Oldukça kısıtlı olanaklarımızla, amatör bir ruh ama bir o kadar da profesyonel bir anlayışla yayın hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

İzlenirlilik anlamında, okunurluk ve takip edilme açısından oldukça güzel bir sezon geçirdik.

Spor Extra, sadece spor haberleriyle Edirne’de tek, yanılmıyorsak Trakya’da iki spor haber sitesinden biri. Okunurluk ve izlenirlik bakımından oldukça önemli sayıları yakaladık. Sezon boyunca, sadece spor haberi yapmamıza, okuyucu kitlemizin sporla sınırlı olmasına rağmen Edirne çapında, diğer haber siteleri arasında zaman zaman ikinci, zaman zaman da üçüncü, dördüncü sıralarda olduk. Bunu diğer haber siteleriyle bir yarış içinde olduk anlamında söylemiyorum. Böyle bir şeyin içinde de olmadık zaten. Ama okunurluk ve takip edilme anlamında okuyucularımız bizi buralara taşıdı.

Sezon boyunca Spor Extra her ay 50 bin ile 100 bin arasında sayfa görüntülenmesine ulaştı. Günlük ortalama 2 bin 3 bin ziyaretçi sayılarına ulaştık. Facebook sayfamız haftalık ortalama 40 bin dolayında erişim ve etkileşim aldı. Hiç bir haberimizi etiketleme yaparak paylaşmadık. Tek bir haberimizi facebook üzerinden sponsor reklamlı ulaştırmadık. Buna rağmen bize en üst sıralarda yer aldık. Bütün bu istatistik bilgiler oldukça zor koşullar altında yaptığımız spor haberciliğinde bize güç verdi.

Buralara gelebilmemiz sadece Spor Extra ekibinin çabası sonucu olmadı. Bütün bir sezon boyunca çalışmalarımızda bize yardımcı olan antrenörlerin, sporcuların, kulüp yöneticilerinin, hakemlerin, spor il temsilcilerinin, ASKF yetkilileri ve sahalarda görev yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevlilerinin büyük emekleri bulunuyor.Hepsine teşekkür borcumuz var.

Haberlerin oluşmasında, size ulaşmasında bir çok isimsiz arkadaşımızın emeği oldu. Karda, yağmurda, soğukta, sıcakta bir çok dostumuz maçları izledi, notlar aldı, haber yaptı, haberlerin oluşmasına yardım etti. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlar olmasaydı Spor Extra bu başarıyı yakalayamazdı.

Spor Extra bu imecenin ürünüdür.

Şimdi biraz tatil zamanı. Bir süre haber yoğunluğu içinde olmayacağız. Çünkü Spor Extra’nın haber kaynakları uzun bir tatile giriyor. Biz de yoğun ve yorucu geçen bir sezonun ardından iyi bir tatili hak ettik.

Haber anlamında bir süre tatil yaparken tamamen de boş durmayacağız elbette. Bu tatil süresince de Edirne amatör sporuna değişik biçimde hizmet etme çabası içinde olacağız. Yeni bir organizasyonun çalışmasına şimdiden başladık. Spor Extra yaz aylarında da Edirne amatör sporuna damga vuracak bir çalışmanın içince olacak. Çalışmalarımız biraz daha somutlaştığında bunu Edirne spor kamuoyu ile çok yakın bir zamanda paylaşacağız. Bizi izlemeye devam edin.

Spor Extra’ya emeği geçen herkese, okuyucularımıza, haberlerimizin daha geniş kitlelere ulaşması için sosyal medyada paylaşanlara bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Herkese güzel bir tatil, tüm kulüplerimize iyi bir hazırlık dönemi diliyoruz.

Sağlıcakla kalın…

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!