Anasayfa / Genel / Edirne GHSİM Yaz Spor Okullarının Açılışı Yapıldı

Edirne GHSİM Yaz Spor Okullarının Açılışı Yapıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları açılışı yapıldı.

Yaz okulları kapsamında bu sene basketboldan karateye, eskrimden tekvandoya kadar sportif branşta kurslar verilecek. Tüm sporcuların buluşacağı açılış  Spor Genel Müdürlüğü’nün kuruluş yıldönümü olan 29.06.2018 Cuma günü  Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Bayrak’ın açılış seremonisinde bir konuşma yaptığı Yaz Spor Okulları 24 branşta hizmet verecek.

GHSİM İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından Yaz Spor Okulları kayıtları şehrin farklı noktalarına kurulan stantlarda alınmaya devam ediyor. Kayıtlar açılış tarihinden sonra da dönemler halinde devam edecek.

Yaz tatilinde engelli bireylerin de spor okullarına katılmalarına yönelik çalışmalar yapılıyor. Farklı engel gruplarında tenisten judoya, okçuluktan atletizme kadar 24 branşta kurslar verilecek. Engelli bireylere yönelik açılacak kurslarda tecrübeli antrenörler görev alacak. Aynı zamanda Engelli İl Spor Merkezinde engelli bireylerin sosyal yaşama bağımsız erişiminin sağlanması ve Paralimpik Oyunlar için altyapıyı oluşturacak sporcular yetiştirilmesi hedefleniyor.

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!